Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Miten olette selvinneet erosta?
07.05.2010 |
Harkitsen vakavasti eroa avomiehestä. Ollaan oltu 9 vuotta yhdessä. Meillä on lapsia. En nyt jaksa setviä syitä näihin ajatuksiin täällä, mut haluaisin kuulla teidän tarinoita siitä kuinka olette pärjänneet vai oletteko?
Kommentit (4)
Miksi kaikki eukot täällä, jotka on olevinaan miehiä, kirjoittaa AINA kirjakieltä??
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Toisin kuin mahdollisesti tuttavapiirissäsi, kaikki miehet eivät ole analfabeettia sekahampaista Syvä Joki -tyyppiä.
Itse esimerkiksi teen töitä kirjoittamalla.
3
koska olin tehnyt eropäätöksen jo paljon ennen kuin varsinaisesti erottiin eli en käsitellyt eroa enää jälkeenpäin kun ei ollut tarvetta
.
Alue: Aihe vapaa
Sovittiin erosta viime vuoden lopulla. Etsin asunnon johon muutin tämän vuoden alkupuolella. Rahallisesti tulen toimeen ihan hyvin vaikka olenkin lapsen kanssa kotona vielä toistaiseksi. Henkisestikin jaksan paremmin. Ainut hankala hetki oli sen erosta sopimisen jälkeen siihen että pääsin muuttamaan, ex-mies haastoi riitaa joka asiasta.