Turun Citymarketeissa voi tänään ostaa ja lahjoittaa ruokaa Eläinhoitolan eläimille
Erittäin hieno keksintö, itsekin kävin siellä äsken ja ostin sekä kissan että koiran ruokaa.
Kommentit (3)
Jokainen voi ostaa koska vaan mistä tahansa kaupasta eläintenruokaa, pesuaineita/tarvikkeita, vilttejä ja kiikuttaa ne sitten paikalliseen eläinsuojeluyhdistykseen.
Me tehdään porukalla keräys joka vuosi ja lahjoitetaan eteenpäin.
Näin kaikki ostoksille tulijat saivat tietää, että heillä on mahdollisuus tukea Eläinhoitolan toimintaa. Tämä tapahtuma on järjestetty Turussa on kait kolme kertaa ennenkin, kerran vuodessa.
Päästyään kassoilta ihmiset sitten antavat ostoksensa Eläinsuojeluyhdistyksen jäsenille, jotka keräävät ne ostoskärryihin ja toimittavat Eläinhoitolaan.
Erittäin helppo ja hieno keino avustaa Eläinhoitolaa, itse ei tarvitse kuin ostaa ruokaa ja maksaa ja sen jälkeen lahjoittaa.
Leyser tekee hienoa työtä surkeissa tiloissa, onneksi nyt vihdoin ruvetaan rakentamaan uusia tiloja.