huutis asiaa..
ajttelin ostaa autoon vanteet mutta en tiedä niistä oikein mitään niin ajattelin kysyä onko nämä hyvät kun olisi aika halvat "kai" kiitos :)
Kommentit (6)
Mehän ollaankin myös vanne-experttejä. Ota ne jälkimmäiset. :)
Vink Vink: Varmista ennen huutoasi laittamalla myyjälle yksäri, että "Kuva olis kiva!" Ja jos sitten kuvassa on kivan näköinen kaveri, niin varmista sääennusteista, että tulee aurinkoisena päivänä vaihtamaan ne. Voit sitten nähdä poitsun vaikka ilman paitaa.
yritä siihen mennessä hankkia ensin se auto. Tuossa jälkimmäisessä kohteessa auton merkki olisi oltava Volvo. Siis Volvon hankintaan ensin ja sitten vasta ne vanteet, siinä järjestyksessä.
Kyllä me av-mammat osataan nääkin jutut!
"Ja kuinka ollakkaan sopivasti tuli ruokaakin laitettua sen verran ylimääräistä, että eihän vierasta nyt tyhjin vatsoin päästetä lähtemään." -fraasi käyttöön. (Kaiva kynttilät esille valmiiksi pöytään, sytytä vasta, kun poitsu istahtanut pöydän ääreen, niin ei lähde enää hevillä karkuun).
Vanteiden vaihdattaminen on muuten aika kivaa puuhaa. ;)
Suosittele myyjää myös muille vanteiden ostamista harkitseville.
Tiedän sitten itsekin huudella häneltä.
terv. av-mamma, joka jälleen kaipaa uusia vanteita :)
http://salattu.huuto.net/fi/showitem.php3?itemid=79201641