Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

alkuraskauden ultra: milloin voi aikaisintaan

Vierailija
31.03.2010 |

Mikäs oli aikaisin ajankohta, jolloin voi mennä alkuraskauden ultraan. Kantsiiko vielä mennä 6+5 tai pitääkö olla 7+ jotain. Tulee pääsiäinen tässä väliin ja mietin, että voisiko mennä ennen sitä.



Ja ennen kuin kivitätte, niin taustalla on tuulimunaa, kohdunulkoista ja kohtukuolemaa eli kyllä, haluan tietää onko sisällä alkio ja se kehittymässä oikeassa paikassa.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
31.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

paitsi jos olisin ihan satavarma että viikkoja on vähintään tuo. 6+5 kyllä syke näkyy mut jos onkin raskaus alkanut vaikka muutamaakin päivää myöhemmin niin ei näykään. Pahempi huoli sit siitä pääsiäiseksi... Menisin vasta 7+

Vierailija
2/3 |
31.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mieluummin tietysti vasta 7+ viikolla, mutta sinun tilanteessasi ymmärrän, jos haluat mennä jo aiemmin.

Kyllä siellä voi jo syke näkyä tälläkin viikolla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
31.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta varmempaa tietenkin aina, että jotain näkyy jo niin 7+. Itse olen käynyt 6+2 tienoilla jokaisesta ja syke näkynyt.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme seitsemän yhdeksän