Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Masennuslääkettä jännittämiseen, auttaako?

Vierailija
31.03.2010 |

Minulla siis tilanne, että en ole masentunut, mutta olen sosiaalinen jännittäjä. Propral ei minulle sovi ja olenkin miettinyt, saisinko avun masennuslääkkeestä. Kokemuksia?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
31.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla oli masennusta, mutta myös kärsin paniikkihäiriöstä, ja yleisestä ahdistuksesta(siis tuskastumisen tunteista yms.) JA pahimpana masennuksen jälkeen oli sos.tilanteiden pelko.



Cipralex oli ensin mulla, mutta se on kovin kallis, joten vaihdoin SEPRAMIIN , joka myöskin auttaa jännittämiseen :) ja on tosi halpa !

Vierailija
2/3 |
31.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

miksi ei propal sovi?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
31.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

1,5 v. ahdistushäiriön ja sosiaalisen jännittämisen(koulukiusaamisen jälkiä) hoitoon. Minun elämäni muuttui, uskalsin vaihtaa työpaikkaa ja ajaa vihdoin ajokortin, sain uusia ystäviä. En käytä enää lääkkeitä ja pärjään hyvin ilmankin, opin uusia olemisen tapoja lääkityksen aikana.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yksi kahdeksan