Usalaiset vastaaa hitaasti meileihin / FB:hen
Onko teillä muilla samankaltaista havaintoa, että usalaiset ystävät vastaavat tosi hitaasti viesteihin.
Ai että mulla alkaa palaa käämit kun aina tulee vastaus vasta parin päivän päästä. Tätä siis tapahtuu ihan jokaisen sikäläisen ystäväni ja tuttuni kanssa, joten en usko, että on vaan tyypistä kiinni.
Onkohan siellä edes kaikilla kotona tietokoneet. Asuin muinoin siellä, 10v. sitten ja silloin kotikoneet olivat yllätys kyllä melko harvinaisia, miten lie nyt. Onko tietoa onko yleistyneet?
Kommentit (7)
se aikaero? Ja taitavat toissakin kayda ja elaa omaa elamaansa.
Kylla on kotikoneet melkein kaikilla, meilla kahdella on kolme konetta, se yksi varalla. Oliko Suomessa 10v.sitten kone joka mummolla? Jessus etta aina luullaan etta Suomi on jotenkin muuta maailmaa edella kun totuus on vahan painvastainen.
Toinen vaihtoehto on, että ovat vähän niinkuin minä:en avaa konetta joka päivä, mahdollisesti joka toinen päivä tilanteen mukaan. Perus kirjeenvaihdolla on vara odotella pari päivää. Oikeasti kiireelliset asiat voi soittaa.
kuten alku viestissäkin totesin, vastaamiseen menee muutamia päiviä. Kotikoneiden vähäisyyttä mietin juuri sen vuoksi, että koska vastausta ei tullut torstaina eikä perjantaina, niin onko turha edes odottaa viikonlopun aikana, jos kotona ei ole masinaa mistä vastata. Seuraavassa viestissä kyllä kysyn mikä kotikoneen tilanne on, jos vain keksin hyvän aasin sillan, suoraa heille ei voi sellaista kysymystä paukauttaa, liiallinen varallisuus utelu.
Paljon myös Euroopassa asuneena pidän kyllä Suomea monessa asiassa varsin edistyksellisenä maana.
kuten alku viestissäkin totesin, vastaamiseen menee muutamia päiviä. Kotikoneiden vähäisyyttä mietin juuri sen vuoksi, että koska vastausta ei tullut torstaina eikä perjantaina, niin onko turha edes odottaa viikonlopun aikana, jos kotona ei ole masinaa mistä vastata. Seuraavassa viestissä kyllä kysyn mikä kotikoneen tilanne on, jos vain keksin hyvän aasin sillan, suoraa heille ei voi sellaista kysymystä paukauttaa, liiallinen varallisuus utelu. Paljon myös Euroopassa asuneena pidän kyllä Suomea monessa asiassa varsin edistyksellisenä maana.[/i Niilla voi olla meili puhelimessakin mutta ei vaan kiinnosta sinulle heti vastata.
Tai sitten ovat spassa kauneushoidoissa.
t. alku viesti & varallisuus utelu.
pyörineitä av-mammoja kun ei asialliseen kysymykseen osata vastata.
pyörineitä av-mammoja kun ei asialliseen kysymykseen osata vastata.
Mielestani kirjoitat niin asenteellisesti etta siihen on vaikea vastata "with a straight face".
ni soita! Eiks nää sähköpostit ja fb:t ja tekstarit oo just sitä varten??????????????????????? Ei tartte koko ajan olla jonku laitteen ääressä. Sä oot ite raivostuttava