Mä VIHAAN mun yhtiökumppania!
Tässäpä teille vinkki; älkää KOSKAAN IKINÄ alkako yrittäjäksi kaverin kanssa!
Mun yk on sellanen persekääpä, että taju lähtee. Jatkuvasti etsii virheitä kaikesta mitä teen ja itse tekee mitä huvittaa, eikä puoliakaan siitä työmäärästä, jota itse teen. Olen niin ****ttuntunut siihen tyyppiin, että koko omasta elämästäkin on lähtenyt jo halut. En nyt halua sentään itseäni tappaa, mutta mielelläni muuttaisin vaikka maalle kasvattamaan kilejä... ;)
Kiitos, kun sain vuodattaa!
Kommentit (2)
Miten pääsit yrityksestä eroon, vai menikö nurin?
Tuntuu melko hurjalle, että olen jo melkein valmis ajamaan yrityksen konkurssiin ja maksamaan lainoja pois vaikka kymmenen vuotta, kun vaan pääsisin pois tästä pään hajoittavasta tilanteesta!
Todella ahdistavaa on myös se, että olen työssäni äärettömän hyvä ja saan todella hyvää palautetta sekä yhteistyökumppaneilta että asiakkailta. Siinä mielessä tuntuu hullulle lopettaa, mutta en näe muuta ulospääsyä kiduttavaan tilanteeseen... :/
vihasin myös itse entistä yhtiökumppania. Onneksi yritystä ei enää ole, eikä siten tarvitse tuon ihmisenkään kanssa olla tekemisissä.