Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

yksinhuoltajalle vinkkejä kaipaan..

Vierailija
09.02.2010 |

erosta on jo muutamama vuosi ja nyt alkaa tuntua,että olisipa kiva löytää itselle kumppani,jonka kanssa jakaa arkea,keskustella,olla kainalossa ym.ero on nyt läpikäyty,ja uusi lehti kääntynyt elämässä.mutta..

en käy ravintoloissa,joten sieltä en miestä etsi..ja toivoisin tietysti että kumppanikin tykkäisi ihan tästä perhe-elämästä,eikä olisi itsekään mikään baariviilettäjä.eli mistä sen toisen ihmisen löytää..

tuntuu että näissä treffisivustoissa,ainakin suomi24,yksinhuoltajia pidetään jotenkin säälittävinä tai ainakin epätoivoisina.vinkkejä pliis kaipaan,kaikki neuvot kehiin!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
09.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Reissaatko lasten kanssa?



Mulla oli joitakin treffejä harrastuksista löytyneiden miesten kanssa.



Nykyinen miesystävä löytyi pojan harratuksen kautta. En olisi pystynyt kuskaamaan poikaa harjoituksiin, kun tyttö oli nielurisaleikkauksesta just tullut. Pojan kaveri lupasi, että poika pääsee heidän isän kyydillä.



Kun palasivat, niin pyysin pojan isän kahville. Ja siitä se lähti.



Hiljaa ja hitaasti aloiteltiin, mutta muista vieläkin miten perhoset lenteli vatsassa, kun yhdessä mentiin leffaan. Mua pidettiin kädestä kiinni ja silitettiin hiuksista, mikä mahtava fiilis moneen vuoteen.



Tsemppiä!

Vierailija
2/2 |
12.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hox! Teille kaikille yh-äideille.



Tapasin eron jälkeen uuden miehen nettitreffien kautta. Olimme 2 vuotta yhdessä ja suhteesta syntyi 2 lasta.

Mies on v.1970 syntynyt, täydellinen ja naisten hurmuri..todellisuudessa petturi ja huijari, joka ei edes kerro olemassa olevista lapsistaan ja valvotuista tapaamisista lasten kanssa.

Naisia ja naissuhteita on nettitreffien kautta useita yhtäaikaa..mies ottaa vain pahaat päältä, elää naisen "siivellä" jättäen vuokraosuutensa maksamatta, eikä vastaa perheen kustannuksista. Hän käyttää rahansa puhelin/nettilaskuihin ja lukuisiin naisiin.

Tapasin juuri miehen viimeisimmän ex n. Sama homma oli jatkunut heidän suhteessaan, kihloihin olivat menneet ja yhteyttä pitäneet koko ajan kun olin suhteessa saman miehen kanssa ja raskaana/imetin ja meille syntyi 2 lasta. Luottamus miehiin meni joksikin aikaa.

Eikä pelkästään huijaaminen ja petturointi parisuhteessa vaan myös raha-asioiden ja kaiken muun suhteen. Karmeaa kerrakseen.



Tosin en tiedä olisinko osannut toimia toisin vaikka olisimme tavanneet muutoin kuin nettitreffien kautta, mutta tälläkin hetkellä mies etsii sieltä seuraa itselleen. Varokaa!

Vaatikaa, että tutustutte perheeseen, ystäviin ja ottakaa yhteys aiempiin kumppaneihin jos epäilyttää tai jos satutte saamaan tietoon. Eikä kyse ole katkeruudesta. Onneksi pääsin eroon kyseisestä miehestä.



Tsemppiä kaikille yhden vanhemman perheissä puurtajille. Aikaa harrastuksiin ja sos.suhteiden luomiseen ei pienten lasten kanssa eläessä ole ja arki vie voimavaroja.

Toivottavasti jokainen löytää rinnalleen edes "himpun verran onnea" ja läheisyyttä.. ehkä joskus rakkaudenkin.



t. yksi monista

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla