Kokemuksia kellään poppersista?
Auttaako rentouttamaan ja sisääntulossa? Onko mitään haittavaikutuksia silloin tällöin käytössä?
Kommentit (5)
Tykkään myös vaikutuksesta muutenkin. Tuskin se nyt terveellistä on, mutta lähinnä olen sen huomannut ärsyttävän hengitysteitä.
...kokeilin niitä mieheni kanssa - en tiedä muuta mutta panetus oli potensiin kymmenen! Mies oli jopa hieman ihmeissään, halusin koko ajan, ja onneksi sain! Kävin hierojalla seuraavana päivänä ja nolosti huomasin kiihoittuvani vielä sielläkin, hierojan kosketellessa vartaloani. Suomeen en niitä uskaltanut tuoda.
Alkyylinitriittejä, jotka hengitettäessä aiheuttavat sykkeen nousua, verenkierron vilkastumista, lihasten rentoutumista (myös tahdosta riippumaton sisempi sulkijalihas rentoutuu).
ei suoranaista vaikutusta lihasten rentouteen ja helpompaan penetraatioon. mutta sen avulla pääsee muuten hetkeksi sfääreihin, minkä seurauksena seksihalu kasvaa hetkellisesti ja kipu voi unohtua.
se on vähän kuin viskipaukku, mutta nopeampi: kuumotus nousee poskille ja sydän hakkaa.
en suosittele runsaan alkoholin kanssa, koska nostaa sykettä ja verenpainetta, mikä voi olla vastenmielistä seksin alla.
vaikutus on lyhytaikainen. haittapuolena se, että jos totuttaa itsensä siihen, seksissä pitää sit aina olla sitä, muuten ei tunnu missään, varsinkaan esileikit.
Miksi käyttää tuollaista apua, kun pepun lihakset on ihan mahdollista opetella rentouttamaan itsekin? Niin mäkin tein, koska HALUSIN kokeilla, miltä peppuseksi tuntuu. Ja hyvältähän se!
Onko teillä varmasti yhtälaiset halut peppuseksin suhteen, ihan oikeasti? Tuntuu oudolta, ettei nainen oppisi rentoutumaan, jos peppuseksi on hänen toiveensa. Onko mies huomaavainen, käytättekö liukastetta ja saatko kiihotusta tarpeeksi?? Peppuseksissä kaikki eteneminen pitää tapahtua luonnollisesti naisen ehdoilla, että ei jännittäisi ja sattuisi. Kyllä peppuun menee isokin kyrpä, jos molemmat sitä haluavat ja mies antaa naisen määrätä tahdin!