Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Millainen ihminen kuvittelee osaavansa laulaa idols tyylisessä ohjelmassa, mutta sitten epäonnistuu?

Vierailija
31.01.2010 |

Mistä moinen valheellinen itseluottamus laulutaitoihinsa? Onko vanhemmat kannustaneet lapsena niin paljon?

Minä en osaa laulaa eikä tulisi mieleenkään lähteä x-factor, idols tyyppiseen kilpailuun.

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
31.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen pohtinut samaa. Tyhmähän sinne lähtee nolattavaksi.

Vierailija
2/7 |
31.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

luulisi saavan 50e lauluesityksestä. En minä ainakaan ilmatteeksi lähtisi laulamaan vaikka tavallaan ammattilainen olenkin. Käyttävät myöhemmin kasvoja ja klippejä mainoksissa. Luulisi siitä saavan jotain?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
31.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ihmisistä joita vanhemmat ovat valheellisesti kannustaneet ja kehuneet vaikka taitoja ei yksinkertaisesti ole. Siinä tekee lapselleen karhunpalveluksen. Tietty rehellisyys pitäisi löytyä ettei anna lapsensa kuvittelevan liikoja itsestään. Silloin syntyy näitä noloja hetkiä kun joku suorassa lähetyksessä kertoo ettei osaa laulaa.

Vierailija
4/7 |
31.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse katselen idolssia juuri huonojen esiintyjien takia. Minua ei kiinnosta tietää kuka voittaa. Tahdon vain nauraa huonoille, noloille ihmisille.

Vierailija
5/7 |
31.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

(Onko se edes sana?! :D)

Ihminen, joka kuulee itsekin että laulaa nuotin vierestä, niin hänellä kuitenkin on jonkinlainen sävelkorva, koska pystyy sen kuulemaan.



Mutta ihminen jolla ei ole minkäänlaista sävelkorvaa ei kuule sitä, että laulaa väärin, vaan luulee olevansa hyvä, koska omasta mielestään kuulostaa hyvältä.

Vierailija
6/7 |
31.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sellaisille menee ilmeisesti kaikenlainen musiikki (paska) hyvänä?



Onneksi tiedostan miten huono olen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
31.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

samaa, mutta sitten tuli mieleen, että olenhan minäkin hakenut Teakiin näyttelijäkouluun, enkä päässyt ekaa vaihetta pidemmälle, eli en osaa näytellä, vaikka siitä pidänkin ja olen sitä siksi harrastanut. Kun nauhoitan omaa lauluani, kuulen tietysti, etten ole kovin hyvä (no kuuleehan sen ilman nauhaakin), mutta omia näyttelijäntaitojani en osaakaan arvioida.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan viisi kaksi