Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ärsyttävää, kun ei ole kuumetta! Olen flunssassa,

Vierailija
28.01.2010 |

mutta en kuumeessa. Olo on kauhea, mutta töihin on mentävä, koska sijaisia ei palkata ja työkaverit joutuisivat tekemään työni. Jos olisi kuumetta, en menisi töihin jälkitautiriskin vuoksi. No, lepään sitten viikonloppuna. Joudutko sinä kampeamaan sairaana töihin?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
28.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

on pakko mennä töihin jos suinkin pystyy.

Vierailija
2/4 |
29.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

kuumeettomaan flunssaan. Ei se työkunto ja jälkitautiriski kuumetta katso. Jos olet kipeä, mene lääkäriin, ja anna ammatti-ihmisen tehdä arvio tilanteestasi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
29.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kova flunssa, mutta ei kuumetta. Viikon jo jatkunut.

Vierailija
4/4 |
29.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei se, että sinulla ei ole kuumetta ole merkki siitä, että olisit työkykyinen. Itselleni ei koskaan flunssan aikana nouse kuume ja silti olen saanut saikkua, koska en ole ollut työkykyinen.



Jos kipeenä menet töihin, voit sairastua jälkitauteihin jotka yleensä on paljon pahempia kuin itse flunssa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kahdeksan kuusi