Minkäkokoisia teidän äidit on?
Kommentit (30)
kehtaa tunnustaa äitinsä olevan ylipainoinen?
Mun äiti on n. 166cm pitkä ja painosta ei mitään tietoa. Vähän on ylipainoa, sen verran osaa toki sanoa ilman puntaria.
Eikä äitini tietäisi kyllä mun painoa, jos joku kysyisi.
ja sen arvioin oman painoni perusteella. Olemme suunnilleen samankokoisia.
Nuorempana oli vielä 5kg laihempi. Tämän kokoinen ollut jostain 45-vuotiaasta saakka. Hoikka edelleen.
Itse olen 173cm ja painan 63kg. Hoikka, vaikka av:n kriteereiden mukaan varmaankin ylipainoinen :)
Itse olen skrodempi, 164 cm ja 51 kg, 37 v
164 cm ja 45-46 kg.
Hoitovirheen vuoksi sisuskalut paskana eikä kykene syömään kuin sosekeittoja. Niillä ei paljoa liho ... Muutaman tonnin sai vahingonkorvausta potilaslautakunnasta.
164 cm painaa noin 54 kg ja ikää 60v. Aina ollut hoikka ja saa syödä ihan mitä vaan harmi että me lapset ollaan peritty geenit ihan jostain muualta. :D
No valehdellako pitäis? Mun äiti on aina ollut lähes liian laiha, pitäiskö täs yrittää valehdella että on se oikeesti ylipainoinen??? Ihme tyyppi, itse taidat ainakin olla aika iso-
Ikää hänellä on 51 v.
Mä olen 174 cm ja 70 kg.
165cm pitkä. Painoa en osaa sanoa, mutta veikkaisin että 80-90 kiloa. Ylipainoa on.
Anopin mitat tiedän tarkkaan, kun hän muistaa melkeen joka vierailulla ne mainita. 159cm ja 39-41 kg.
Iät 58 ja 61v.
Nykyisin varmaan 166cm, kun on ikä vienyt pituutta. Painoa n.75. Nuorempana 168cm 55kg.
on 164cm ja painaa 56 kg, vaatekoko 36 tai 38, ikää 74v. Aina ollut hoikka.
On ottanut vähän massaa lisää kun jäi vuosi sitten eläkkeelle eikä tarvi enää mahtua edustuspukuihinsa.
äiti on 172 cm ja 65-70 kg, en osaa nyt ihan tarkkaa painoa tällä hetkellä sanoa. Itsellän ihan sama vartalomalli, olen 174/63.
154cm , en itsekkään ole kuin 155, et ei tarvi miettiä kumman pituuskasvun on saanut äidin vai isän.... =)
Elikkäs ollaan tän listan lyhimmät =)