Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Nintendo ds: mikä olis yksinkertaisin peli 4 v:lle?
09.01.2010 |
Juu, ollaan lähdössä reissuun (lentoja + automatkoja) ja saadaan sukulaiselta lainaksi ds. Pelin omistaja on kuitenkin koululainen ja pelaa jo k7-pelejä. Eli joku simppeli peli pitäis itse ostaa 4v. pojalle. Peli jää sitten meille, kun tarkoitus on hommata oma kone pojalle tulevaisuudessa (esim. synttärinä tai ens jouluksi).
Siis mikä olis riittävän helppo ja suomenkielinen peli aloittelijalle?
Kommentit (3)
Meillä noilla pienilla (4 ja 6v) suositaan suomenkielisiä pelejä, että ite ymmärtävätkin. Postimies pate on kiva ja halpa peli ja sit meillä josefiina alkupolku, joka opettavainen peli. Myöhemmin sitten noi mariot yms tulee (tai ostettuna jo on, mut ei vielä anneta lapsille;)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
olin tulossa sanomaan että dora peli on ainakin meidän 3 vuotiaalla suosittu ja helppo mutta ei välttämättä pojalle ole mieluisa.
super mario tosiaan vois olla hyvä, siinä on useampi mini peli mukana ja niistä suurin osa varmasti jo 4 v osaa pelata.