Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lapsuudessa joulupäivänä joulu oli ohi. Nyt aikuisena joulun tunnelma tulee vasta joulupäivänä

Vierailija
25.12.2009 |

kun aaton hössötys on ohi ja lapset rauhoittuneet. Saa keskittyä hyviin joululauluihin ja rentoutua.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
25.12.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mietin tätä samaa tänään. Sanoinkin lapsille, että nyt on joulu ja nyt nautitaan. Ja niin ne tuntuvatkin tekevänkin/nauttivankin; kovasti leikkivät lahjaleluillaan:)



Hyvää joulun jatkoa:)!

Vierailija
2/4 |
25.12.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

tama pitaa paikkansa :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
25.12.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä en ole yhtään jouluihminen, meillä eletään ihan normaalia elämää kuten joka ikinen päivä...

mä en voi sietää joululauluja, lahjontaa, jouluruokia... voi kun pääsis jonnekkin missä ei juhlita joulua ollenkaan.

Vierailija
4/4 |
25.12.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

että aatto kuluu vielä viimeiseen asti ruokia tehdessä, hautausmailla, joulusaunassa ja kaikessa. Siinä oon vielä niin paljon ohjelmaa. Mies oli vielä töissä, sillä taisi mennä eilen siellä 6 tuntia, joten kiirettä piti.



Mutta eipä tänäänkään oo päässyt ihan joulutunnelmaan, kun lapset sai niin paljon sellaisia leluja, joissa ne tarvii apua ja kaveria. Miten meillä osuikin tänä vuonna vain sellaisia lahjoja, etteivät oikein vielä osaa leikkiä niillä yksin.



Mutta tää on nyt tällainen toimintajoulu. Lasten lahjat ovat omassa hankaluudessaan kuitenkin ihanan mainioita. Koti on raikas (= kerrankin paremmin siivottu) ja valmista ruokaa riittää moneksi päiväksi.



Hyvää Joulua!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi seitsemän kaksi