Annetaan vähänkäytetty aviomies
hyvinvarustettu, mutta umpimielinen. Vähän tyhmä. Siivoaa paljon. S-vika. Ihan hyvännäköinen mutta mitäänsanomaton. Ei palautusoikeutta.
Kommentit (11)
Näitä taitaa monella olla jo omassa kodissa valmiina
Hyväluontoinen, ja ollut todella vähällä käytöllä sekä sängyssä että kotitöissä.
Voin maksaa ruuatkin, ainakin alkuun...
mä keräilen niitä raukkoja, jotka heitetään kodista. Mulla on kokoelmissa monta sisäsiistiä ihan mukavasti käyttäytyvää sälliä. Osa voidaan luovuttaa uuteen kotiin, koska kaipaavat enemmän yksityisyyttä.
Mä en ymmärrä kuinka nainen voi olla niin julma ja jättää miehen yksin lumisateeseen ilman lämmintä ruokaa ja omaa autoa.
Ymmärtäkää nyt, että mies ei ole lelu, eikä sellaista voi lahjaksi kenellekään antaa. Kesämies tarvitsee kodin ympäri vuoden.
Jos mä tuon tuon omani, niin löytyisikö tilalle sellaista hieman fiksumpaa? Vaikka sitten hieman pienemmällä munalla...
älykkäistä miehistä huonoja kokemuksia. Tuppaavat olemaan useasti kusipäitä. Ja munankoko tosiaan voittaa älyn etenkin jos on komea sekä siivoova!
-työkalupakki
-sukset
-talvi- ja kesäasu
-Tekniikan Maailma -lehtiä
-lompsa
ihan ilman tarvikkeita voisi lähettää, mielellään vaan yöaikaan, muuten ei ole tarvetta.
ottais.
-siniset duunarihaalarit (kiihottaisiko se jotain mammaa?)
-moppi ja ämpäri (kun on hyvä siivoamaan)
-ruosteinen 90-luvun auto
-muutamia jakoavaimia ja meisseleitä.
t. ap
Keskivertomiestä pienikokoisempi (enkä tarkoita alapään varustusta) mies, ei liho herkästi mutta toimii kuitenkin myös biojäteastiana. Osaa tiskata, imuroida ja pestä lattiat, pölyjen pyyhkimisessä ja tavaroiden paikoilleen laittamisessa tarvitsee apua. Osaa laittaa ruokaa, ja mielellään laittaakin, muttei osaa siivota jälkiään. Vaihtaa lamput, sulakkeet, kokoaa huonekalut, laittaa taulut paikoilleen, siirtää huonekalut, kastelee kukat, hoitaa lemmikit ja lapset sujuvasti, joskus tosin tarvitsee muistutuksia. Sängyssä toimii hyvin, lataus ei lopu ennen aikojaan ja peli on oikein toimiva. Ei puhu liikaa (ollenkaan), ei vetistele (näytä tunteitaan), pussaa eikä halaa. Lisävarusteina annetaan iso kasa rikkinäisiä housuja ja paitoja, läppäri sekä kaksi kitaraa, sekä kitaravahvistin.
No ei sentään, en annakaan, pidän ite :D
sori.