Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Epäilyttääkö teitä noi jotkut huutismyyjät, joilla myynnissä uusia vauvanvaatteita?

Vierailija
27.05.2008 |

Yhtään välttämättä oo pöllinyt. Itselläkin on kaapissa lapullisia joita vauva ei lainkaan käyttänyt. lappuineen möisin/antaisin eteenpäin.

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
27.05.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

"Laputkin vielä kiinni." Mua epäilyttää, että onkohan myyjä pölliny ne.

Vierailija
2/7 |
27.05.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen tosi tarkka lastenvaatteiden suhteen ja jos joku jääräpäisesti meille niitä lahjaksi antaa, päätyvät lähes poikkeuksetta myyntiin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
27.05.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Useinhan saa kolme kahden hinnalla tms. Sitten se yksi menee myyntiin. Samaten jotkut kiertää noissa kaikissa alennusmyynneissä yms ja ostaa myyntiin, myös ulkomailta tuo yksi ihminen myyntiin kun laukkaa työnsä takia siellä.

Vierailija
4/7 |
27.05.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Varsinkin kun jollain myyjillä on samanaikasesti useita kalliiden merkkien vaatteita myynnissä...

Vierailija
5/7 |
27.05.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itsekin joskus ostin alekorista useamman samanlaisen tarkoituksena myydä ne huutiksessa voitolla, mutta ei lyönyt kyllä leiville se homma. Näin paljon työtä valokuvatessa, mittaillessa, kirjoitellessa ilmoa, paketoidessa kirjeitä ja ylen ystävällisen rasittavien s-postien viestittelyt asiakkaille ja sitten ihmiset vielä unohti laittaa palautteen. Muutaman euron sain siitä vaivasta. Ei todellakaan kannata.

Vierailija
6/7 |
27.05.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ovat niitä 9e yllätysvaatteita ja joistain niistä vedetään ihan törkeet voitot huutiksessa!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
27.05.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Osassa laput kiinni ja osa käyttöönotto pesty. Vauva kun olikin eri sukupuolta, kuin odotimme. Myöhemminkin olen myynyt uusiakin vaatteita, kun aina joku vaate unohtuu käyttämättä kaapin perälle. Tai sitten vaatteita vain on tullut yksinkertaisesti ostettua liikaa ja kaikille ei ole tarvetta. Vauvoillehan saadaankin usein niin paljon vaatteita, että jos on jo itsekin ostanut niitä, niin ei kaikkia tarvitse. Tai jos vaate on saatu lahjaksi ja ei miellytä lahjan saajan silmää, niin miksei sitä myisi pois ja ostaisi jonkun toisen tilalle?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kolme yhdeksän