Mitä joululahjaksi siivoojalle?
Joka on venäläissyntyinen eikä pidä suklaasta/karkeista. Asumme Keski-Euroopassa. Viime vuonna annoin lahjakortin kosmetiikkaliikkeeseen(jonka sanoi antaneen tyttärelleen, pisti vähän vihaksi....). Mitään herkkukoria en oikein osaa hälle koota, kun en tiedä hänen mieltymyksiään.
Kommentit (4)
siivoojallemme joulurahan. Ajattelimme että arvostaa varmasti pienipalkkaisena enemmän rahaa kuin suklaalahjaa. Ehkä lahjakortti paikalliseen tavarataloon?
ja kortti. Taalla Keski-Euroopassa on tosiaan tapana antaa siivoojallekin hyvasta tyosta myos vahan ekstraa, joululahjan muodossa.
haluan muistaa siivoojaamme, sillä hän on todella herttainen ihminen ja tuo meille jotain venäläisiä leipomuksia jouluisin ja lastemme syntymäpäivinä, lapset sai myös pienet syntymäpäivälahjat häneltä, on lapsirakas ihminen.
Minähän maksan hänelle jo palkkaa!