Mitä yrittäjänä ostaisin työntekijöilleni joululahjaksi? Ideoita kehiin.
Nuoria osa-aikaisia opiskelija-naisia nämä työntekijät.
Kommentit (10)
tai vaikka johonkin hoitoon siis hieronta / jalkahoito jne. Luulis että sais hieman edullisemmin jos monta ostaa.
Ei ainakaan krääsää eteen.
opiskelijaelämään luksusta just esim. hoitola-/kylpylälahjakortilla.
joila yleensä vähän rahaa käytettävissä, niin ostaisin lahjakortin esim. Sokokselle tai Stockmannille. Noista saa kaikenlaista, ja lahjakortin voisi sitten käyttää (vaikka alennusmyynneissä) vaatteisiin, kirjoihin, levyihin, astioihin tmv. mitä kukin tarvitsee.
Myös lahjakortti kauneushoitolaan on hyvä idea, mutta riskinä se että joku ei lainkaan pidä kauneushoidoista/kokee ne turhiksi. Ja jos rahat vähissä, on ikävää "tuhlata" moiseen jos vaikka tarvitsisi uudet talvikengät tm.
kelpais vaikka minne; Kauneushoitolaan (jalka/käsihoito, intialainen päähieronta), kampaajalle/hiustuoteliikkeeseen, hierojalle, konserttiin/ teatteriin/ kylpylään tai daySpahan/ sisustusliikkeeseen tai ihan vaikka ruokakauppaan! Lahjakortti on aina tervetullut lahja! Ihana olet, kun muistat työntekijöitäsi noin!
tosi hyvä ehdotus.
Mua muinoin aina harmitti, kun sain niskahieronnan lahjaksi työnantajalta, enkä ikinä kyennyt pahan migreenitaipumuksen takia käyttämään sitä itse. Rahat oli vähissä ja olisi ollut kiva saada jotain muuta.
Esim. herkkukori: pullo punaviiniä, suklaata, juustoja..