On aivan MAHTAVAA, kun perheessä on kumpaakin sukupuolta olevia lapsia!
On aivan turha väittää, etteikö näin ole.
No, kateelliset varmaankin älähtävät........
Kommentit (7)
Toiset varmasti toivovat saavansa molempia sortteja, toiset taas samaa sukupuolta olevat lapset. Mikä sopii yhdelle ei sovi toiselle. Vaikka olisi kuinka klisee niin tärkeitän on että lapset ovat terveitä, sitä osaa arvostaa.
Meillä on tyttö ja poika, ja joo kyllä täytyy myöntää että se on minustakin ihanaa, mutta varmasti lapset olisivat yhtä rakkaita jos meillä olisi kaksi tyttöä tai kaksi poikaa.
Kaksi tyttöä ja yksi poika, mutta päivittäin jaksan ihmetellä, kuinka samoista vanhemmista voi syntyä kolme niin temperamentiltaan ja luonteeltaan sekä kiinnostuksen kohteiltaan erilaista lasta!!!
Se on aivan mahtavaa!
MUTTA MUTTA en ikinä kehtaisi olla tuota mieltä mitä aloittaja on. Ja en sitä oikeasti olekaan.
Olipas typerä aloitus!
Vaikka itsellänikin on poika ja tyttö, tuntuisi aivan vähä-älyiseltä mitata perheonneamme sillä, minkälaiset sukuelimet lapsillamme sattuu olemaan. Ovat omia ihania persooniaan ja niiden kanssa on ihanaa. Olen aivan varma että olisimme yhtä onnellisia vaikka olisivat samaakin sukupuolta.
Ihan yhtä hienoa kuin että perheessä on vain samaa sukupuolta olevia lapsia. :)
he voivat aikuisina pariutua keskenään.
minulla neljä samaa sukupuolta olevaa lasta ja aivan mahtavaa sekin.