Huomenna vihdoin pääsee jonottamaan possupiikkiä lapsoselle!
Meidän kunnassa mennään hämäläiseen tyyliin eriitttäin hiiitaasti. Huomenna vihdoin lapseni (alle 3 v) saa piikin!
Kommentit (5)
Espossa on rokotettu maanantainsta alkaen alle 3v lapsia, joiden sukunimi alkaa A-L...
tänää iltapäivällä ei ollut yhtään jonoa - ma-aamuna oli kyllä
Viime viikolla rokotettiin meidän 2 v ja tällä viikolla 5 v. Kummallakaan kerralla ei jonoa ollut nimeksikään (klo 16). Terkkareita (tms.) oli paikalla varmaan lähemmäs 10 paria. Ei oikein edes keritty riisua ulkohaalareita kun piti jo mennä piikille.
eikä tänään kolmen jälkeen ollut mitään jonoa, tasaiseen tahtiin tuli rokotettavia ja valtava tila oli varattu siihen rokotuksen jälkeiseen odottamiseen; se olikin ainoa odotus neuvolassa!
Et välttämättä pääse jonoon.
Meidän kurppa kunnassa (Nurmijärvi) jaetaan rokotetta vain yhtenä päivänä viikossa. :D Eli todennäköisesti jonkinlaista jonomuodostelmaa tiedossa. *huokaus*
ap
piikin terveille alle 3v.
Mutta tauti ehti ensin. Tälle 2½vuotiaalle tosin onneksi lievänä,kunhan ei mitään jälkitautia siten tulisi (tänään eka kuumeeton päivä ellei ilaksi kuume nouse)