Hyvä kirpputori pääkaupunkiseudulla
eli lasten pienet vaatteet pitäisi viedä myyntiin (ja omia vaatteita myös), missä siis olisi hyvä kirpputori, jossa myös ihmisiä kävisi?
Kommentit (4)
pitää varata pöytä tosi aikaisin, netissä voi tehdä varauksen. siellä on paljon ihmisiä jo aamuyhdeksältä lauantaisin, ja kun hinnat on kohdallaan, niin kauppa käy.
ostin eilen sieltä koululaiselle benetton-farkut 1e, fleecehupparin 2e, lakanoita 0,50e-1e kpl.
varaa mukaan muovikasseja (ohuita roskakasseja rullassa) ja riittävästi pikkukolikoita vaihtorahaksi. tarvitset ehkä myös pöytäliinan tai lakanan pöydälle. ja oman istuimen. lisää tietoja valtterin saitilta.
on iso, viime viikollakin oli kaikki pöydät täynnä tavaraa ja koko ajan paljon ihmisiä.
Aleksis Kiven kadulla..siinä Sörnäisissiä/Vallillassa. On aina ihan täynnä ja ainakin viimeks oli lasten vaatteita..itselleni ostin kolme toppia ja hameen kuudella eurolla.. :)oli ihan siistejä Hennesin ja Gina tricotin vaatteita. Tytöille olis löytynyt ihania prinsessamekkoja, mutta tää pikkumies ei niistä varmaan olis lämmenny ;)
Olen ollut siellä myymässä sekä tavaraa että vaatteita. Kaikki menee, kun on vain hinnoiteltu oikein. Siellä käy muuten paljon venäläisiä asiakkaita, joten opettele numerot 1-10 venäjäksi. Ja "harashoo" kauppa käy!