kyselin exän kuulumisia..
hän kertoi ystävällisesti kyllä kaikkea, avioerosta nykyiseen asuinpaikkaan, muttei kysynyt sanallakaan minusta. Kertooko se sitä että on itsekäs, vai sitä ettei pätkääkään nappaa mitä mä nykyään teen?
Kommentit (6)
itselläni joskus kävi noin ja sain kuulla myöhemmin ettei kysynyt koska vielä tunteita minua kohtaan oli eikä halunnut tietää mitään, koska se olisi satuttanut häntä liikaa.
Voi ihan johtua siitäkin
Olette eronneet, joten teidän asiat eivät toisillenne enää kuulu. Lasten asiat toki kuuluvat, jos teillä niitä on.
ei varmasti ole tunteita enää, ja kunhan nyt yselin kun fb:ssa nimi tuli vastaan..
ei se aika siihen aina vaikuta.
Tällä kyseisellä on vieläkin tunteita minua kohtaan ja erosimme noin 4-5 vuotta sitten.
Koskaan ei voi tietää
Sitä ei vaan kiinnostanu sun kuulumiset?
Jos mietin itseäni, niin ns "turhat" ex:ät on jo unohtuneet, eli EVVK mitä heille kuuluu. Sitten esim. yksi on kaveri edelleen, ja luonnollisesti hänen kuulumiset tiedän kun samassa porukassa pyörimme edelleen.
Olette eronneet, joten teidän asiat eivät toisillenne enää kuulu. Lasten asiat toki kuuluvat, jos teillä niitä on.