3,5 v. on alkanut pissata housuun
Onko kenelläkään muulla kokemusta tällaisesta? Poika on nyt 3v7kk ja on ilmeisesti unohtanut miten pissalla käydään :( Vaipoista pois opettelu oli hänelle takkuista ja vaikeaa, vihdoin 3v3kk iässä oppi ja sen jälkeen on sujunut ihan hyvin, toki satunnaisia vahinkoja on käynyt välillä.
Mutta nyt noin kuukauden päivät on tehnyt kaikki pissat housuun. Kun kysyn miksi niin ei hän tiedä, sanoo vaan ettei huomaa koska pissa tulee. Yövaipatkin painavat suunnilleen kilon kun jossain vaiheessa oli jo melkein yökuivakin. Mistä tällainen voi johtua? Kai tämä joku ohimenevä vaihe on, rasittaa vain.
Kommentit (2)
mutta olisi kiva että hän itsekin osoittaisi jotain mielenkiintoa asiaan :/ Etenkin kun siis monen kuukauden ajan kävi itsenäisesti pissalla ilman huomauttelua. Ihmetyttää vaan että mistä voi johtua ja onko tällainen tavallista. ap
voisko olla pissatulehdus? tai alkava flunssa? no eikait kun kirjotit kkpäivät jo vahinkoja tehny
ehkä asiaan vaan tottunut niin ettei tosiaan muista (leikin tohinassa). muistatko itse käyttää lasta pissalla?