Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mies? Haaveiletko vielä seksistä entisen kakkosen kanssa?

Vierailija
15.10.2009 |

Minulla oli vuoden kestänyt suhde varattuun mieheen, meillä oli sängyssä ihan mielettömän hyvät kemiat (myös muutoin).



Mutta hän päätti valita vaimonsa, en tiedä mistä syystä (lapset + talolaina luultavasti) mutta sen tiedän että ei seksin takia. Laittoi minulle viestiäkin että meidän välinen seksi oli jotain ainutlaatuista ja ilmiömäistä.



Minulla on kyllä ollut kumppaneita hänen jälkeenkin, upeeakin seksiä.



Silti muistelen kaiholla niitä seksiä tämän varatun miehen kanssa. Jotenkin minusta tuntuu että hänkin muistelee... Olenkohan kuitenkin väärässä?



Miten on miehet? Onko jäänyt vaivaamaan vai pystyttekö unohtamaan sen himon ja hyvän seksin jota oli?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
15.10.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

teidän seksistänne varmaan teki spesiaalia se, että se oli kiellettyä ja sitä oli harvoin.

ja mies valitsi lapset ja lainan?

geat real, kyllä hän vaimonsakin valitsi.

mutta sun laisias toisia naisia on maailma pullollaan, älä aina usko kaikkea, mitä sulle pillun toivossa sanotaan

hullu saa olla, muttei tyhmä

Vierailija
2/4 |
15.10.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

teidän seksistänne varmaan teki spesiaalia se, että se oli kiellettyä ja sitä oli harvoin. ja mies valitsi lapset ja lainan? geat real, kyllä hän vaimonsakin valitsi. mutta sun laisias toisia naisia on maailma pullollaan, älä aina usko kaikkea, mitä sulle pillun toivossa sanotaan hullu saa olla, muttei tyhmä

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
15.10.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

On se kumma että asialliseen kysymykseen ei voi vastata asiallisesti. Tai ei se mikään kumma ole, se on vauva-lehden seksipalsta. Ja mitenkä kummasti jääkään fiilis, että vaikka pyydettiin miehiä vastaamaan, niin nämä slut-viestit kuulostaa ihan naisen kirjoittamalta?! (niinku mäkin olen kyllä :D mut sentään myönnän sen)



Tiedän mitä tarkoitat ap tuolla ilmiömäisellä seksillä, joskus harvoin vaan tapaa sellaisia miehiä, joiden kanssa kaikki toimii sillä tasolla. Muidenkin kanssa voi olla hyvää ja jopa upeaa, mutta vain joidenkin kanssa jotain, joka oikeasti tekee Vaikutuksen. Tuli kirjoituksestasi heti mieleen yksi oma tällainen kokemus, josta sitten ei sen valmiimpaa kuitenkaan tullut.



Niin, vaikken ole mies, niin voisin hyvin kuvitella että hän ajattelee ja kaipaa teidän seksuaalista yhteyttä myös. Mutta toisaalta, voihan olla, että hänen kohdallaan sitä upeaa ja ilmiömäistä seksiä on ollut joidenkin muidenkin naisten kanssa (kerran on tuon sortin häntäheikki että pelkkä vaimo ei riitä), joten sikäli et välttämättä ollut hänelle yhtä ainutlaatuinen, sori vaan. Ja sitten taas ehkä sinäkin kohtaat vielä jonkun, joka lyö taas tämän miehen laudalta.



Ja mitä tulee siihen, että hän valitsi lapset ja lainan - varmasti itsekin tiedät, että onhan siinä muutakin. Tosin ei ihan merkityksettömiä juttuja nuokaan, mutta vuosien suhdetta vaimon kanssa ei kuitenkaan hyvän seksin vuoksi niin vaan heitetä hukkaan, tarjosit varmaan jotain hyvää ja ainutlaatuista, mutta kun tullaan isojen asioiden eteen, kuten todellisten valintojen, niin siihen tarvitaan niin paljon muutakin.



Mutta muistele ja kaihoile, niin mäkin teen tämän yhden miehen kohdalla, vaikka tiedän etten häntä koskaan enää saa. :/

Vierailija
4/4 |
15.10.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tiedä sitten mikä sai mut palaamaan vaimoni kanssa yhteen. Ei ole yhteistä lainaa eikä lapsia. Eikä seksiä. Lapsiahan ei seksittä tule, ja vaimoni ei halua seksiä.



Joo. Kaipaan kyllä seksiä erään naisen kanssa. Minä en valinnut häntä, hän taas ei valinnut miestään eikä yhteistä asuntolainaa. Niin että se seikkailu hajotti hänen perheensä. Omaa syyllisyyttäni lievittää se, että ennen meidän suhdettamme hänellä oli muitakin virityksiä. Mutta seksi oli, jos ei ihan ilmiömäisen ihmeellistä, niin hienoa. Yhteispeli sillä saralla sujui.