Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

mtv 3 ällöttävän likainen koti, en usko että suomessa kukaan elää noin!!

Vierailija
11.10.2009 |

eihän tuollanen ole tätä päivää, eihän?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
11.10.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta itsen olen kerran joutunut siivoamaan uuden kotini juuriharjalla ja patapatalla kauttaaltaan. Asunnon kaikki pinnat (lattiat, seinät, tasot) olivat omituisen harmaan sitkeän töhnän peitossa. Aivan kuin sinne olisi kerääntynyt vuosikaudet pölyä ja rasvaa tmv. tahnaa. Yök.

Kenkiä ei voinut ottaa pois jalasta ennen kuin oli muutamaan kertaan kuurannut lattian perusteellisesti. Sukat olisivat varmasti jääneet lattiaan kiinni.



Siellä näki hienosti missä kohtaa oli ollut huonekaluja, sillä niiden kohdalla lattiat ja seinät olivat aivan eri väriset sillä 'tahnaa' oli niissä kohdissa selvästi vähemmän.



Esim. mattaharmaan tiskipöydän sain kiiltävän teräksen väriseksi parin tunnin kuurauksen jälkeen :/



Asunto oli niin järkyttävässä kunnossa ettei sitä voi uskoa ellei ole itse nähnyt vastaavaa.



Kyseessä oli vuokra-asunto ja kun valitin sotkuista toimistolla, vastaus oli seuraava: "Ne on kuule olleet edellistä edellisen asukkaan sotkuja. Siinä asui viimeksi ystäväni eikä hän tuommoista saisi aikaan." 0_o

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kolme yhdeksän