Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Synnytysten välillä alle vuosi?

31.12.2008 |

Heippa!



Ihan uteliaisuuttani ja mielenkiinnolla kyselen teiltä joilla ollut synnytysten väliä alle vuosi, että kuinka kauan on seuraava synnytys tapahtunut?



Mulla alkaa laskettu aika uhkaavasti lähestyä ja vähän jännityksellä ja pelonsekaisin tuntein täällä odotellaan sairaalaan lähtöä, jonne on muuten 500 km. matkaa.:(sekin tuo oman lisänsä tähän loppuodotukseen..



Meillä nuorimmainen täyttää vuoden helmikuun 12. päivä ja tämän uuden tulokkaan la. on 21. päivä tammikuuta, joten tosiaan haluaisin kuulla teidän synnytyskokemuksia,onko ollut nopeita synnytyksiä kun edellisestä on vain vähän aikaa?



Kiittäen ja kaikille oikein hyvää alkavaa uutta vuotta!

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
12.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Esikoisen ja keskimäisen välissä 11kk , esikoisen synnytys kesti 17h ja risat, keskimäisen synnytys alkoi ylävesien menolla jota seurattiin vuorokauden jonka jälkeen kalvot puhkaistiin alhaalta,laitettiin oksi-tippa ja homma sujui vajaassa 3 tunnissa sen jälkeen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla