Pitäis mennä suihkuun mutta kun ei jaksa...
Käykö muille koskaan niin että jos mies lähtee aikaisemmin nukkumaan niin itse jää roikkumaan vaikka kuinka pitkäksi aikaa esim. nettiin? Me mennään yleensä n. 22 nukkumaan mutta nyt mies meni jo vähän yli 21 niin minä olen sitten edelleen täällä jostai syystä valveilla...
Kommentit (8)
Mutta mun pitää käydä suihkussa joka päivä työn takia, olen kokki ja meillä ei katsota haisevia siellä kovin hyvällä... AP
siinä ohjelmassa nimittäin oli testi, missä yksi nainen ei käynyt 6 viikkoon suihkussa. Ei paljon kiinnostaisi kaviaarikaan, jos tietäisin, että kokki boikotoi peseytymistä... ;)
siinä ohjelmassa nimittäin oli testi, missä yksi nainen ei käynyt 6 viikkoon suihkussa. Ei paljon kiinnostaisi kaviaarikaan, jos tietäisin, että kokki boikotoi peseytymistä... ;)
Eli siis pakko on raahautua sinne suihkuun joka päivä. Viimeistään aamulla, mutta yleensä tahdon aamulla nukkua mahdollisimman pitkään niin käyn mielummin illalla.
Miten sille dokumentin naiselle kävi?? Kuulostaa aika karmealta, elikö se ihan normaalia elämää samaan aikaan...? AP
hampaat meni kamalan näköisiksi, ja tietty haisi hielle ja tukka oli ihan tönkkörasvainen. Kun kävi kuitenkin säännöllisesti lenkilläkin. Bakteerien määrä ei kuitenkaan ollut testin lopussa terveydelle haitallinen. Ihan normaalirajoissa. Mitä kyllä ihmettelen, kun kuitenkin lintu kakki sen päähän ja perkasi kalaa paljain käsin.
No taidan nyt raahautua sinne suihkuun kuitenkin että tulee hyvää ruokaa huomennakin... AP
Käyn suihkussa joka ilta nyt pitäisi lähteä myös vihdoin vauvakin nukahti, pyykitkin pitäisi ripustella ja ja nukuttaakin ihan kauheasti. Mutta jos en mene suihkuun on aamulla ällö olo.
"samoissa liemissä" rypeville! Täälläkin hiki haisee ja miestä tekee mieli, joten pakkohan se on pesulle mennä, jos mielii unimunaa... :)
Ja meillä mies menee unilla 24.00 ja meikä sit ehkä 01.00. Ja suihkussa ei tosiaan aina viitsi ravata, katsoitko muuten toissapäivänä sen dokkarin "Maailman likaisin nainen"? ;-)