Lasten synttäri suunnitelmat
Onko tavalliset synttärijuhlat poissa muodista kokonaan.Nykyään tuntuu olevan tapana pitää hienot pippalot jossain muualla kuin kotona.
Olen miettinyt että noinkohan nuo meidän lapset joutuvat kiusatuiksi jos juhlat pidetään kotona ja on ihan itse leivottua kakkua ja muita herkkuja.Minä kun en haluaisi pitää niitä muualla kuin kotona!
Kommentit (5)
Mun lapset eivät ole olleet millään muilla kuin kotisynttäreillä, asutaan omakotitaloalueella 15 km pienen kaupungin keskustasta..
Meillä oli viime vuonna, tänä vuonna keilahallissa, koska en kerkeä töiden takia muutoin niitä järjestämään. Mies on kiinni töissä sunnuntain ja lauanatian sattui sitten lapselle koulupäivä.
Oman lapseni mielestä kaikenlaiset synttärit on kivoja, ainoastaan elokuvasynttärit oli siitä tylsät, kun siellä ei "nähnyt ketään".
herkkua! Oma 7v poikani ja hänen kaverinsa kyllä arvostavat enemmän kotisynttäreitä kun voivat leikkiä leluilla ja tutustuvat samalla kaverinsa kotiin.
vuoden sisällä ainakin 8:lla synttäreillä ja kaikki on pidetty sankarin kotona.
meillä on aina pidetty kotona ja kivaa on lapsilla ollut