Oliko moka mennä kestovaippahulinoille Libero-laukku mukana?
Huomasin vasta kotimatkalla että olipa koomista käydä kestovaippahulinoissa eilen Libero-kassi vauvanvaunujen työntöaisassa keikkuen.
Ja mokahan taisi olla jo siinä että vauva ei ollut kantoliinassa ja erehdyin ostamaan esikoiselle grillimakkaraa ja kasviruokamutsit mulkoilivat kun mentiin sitä makkaraa syömään samaan pöytään.
Kommentit (4)
Ja mokahan taisi olla jo siinä että vauva ei ollut kantoliinassa ja erehdyin ostamaan esikoiselle grillimakkaraa ja kasviruokamutsit mulkoilivat kun mentiin sitä makkaraa syömään samaan pöytään.
arvostan! ja kivaa kun ei aina ole ihan niin ryppyotsaista porukkaa täällä. :)
sama kun olisi mennyt kirkkoon stripparinvaatteet päällä
nytpä vasta hoksasin... ku meillä on ollut se liberokassi vauvan hoitolaukkuna, ku se vihreä oli niin kiva. Mut onkelma on se et meillä käytetään kestoja eli nyt kaikki kertsiäidit varmaan halveksii mua ku häpäisen liberoa?
tiukkapipoja löytyy jokaporukasta, niistä kertisäideistä ja sekasyöjistäkin.Ei meilläkään kasvissyöjiä olla, vaikka kestotn on käytössä, ja kantoliinaakin käytetään vaan kotioloissa, vauva nukkuu kätevämmin vaunuissa.Niin, ja liberolaukussa on hyvä kantaa kestojakin, ei hyvää kassia kannata kaatikselle viskata, niin kuin ei niitä vaippojakaan ;)