tv 1 klo 20 oli ohjelma kehitysvammaisen, adhd-ja lukivaikeuslapsen perheestä
aikamoiset vaatekasat- mutta lapset olivat tyytyväisä
voimia perheelle:)
Kommentit (9)
Mikä ohjelma? Tuleeko uusintana?
t. yhden "vajukin" + 3 normin äiti
"vajukin"???????????????????????? Haista p....
t. Monivammaisen äiti
liiallisuuksiin, ja kuten taas tällä viikolla huomasi heidän vajautensa...kolme heistä pahoinpiteli alakoululaisen tytön. Eikä puhettakaan rangaistuksesta, ainoastaan selitys; hän nyt vaan on tällainen. Selkärankaa vajukit aikuiset!
esikoisella kehitysvamma ja kuopuksella adhd?
voisin aivan hyvin tehdä kolmannenkin lapsen. minusta toi meidän kuopus ihan normaali lapsi, ei erotu porukasta.
erityisyys ei ole este lasten teolle. minäkin halusin olla puhuvan lapsen äiti ja kuopuksella juttua riittää. on sellainen luonnolapsi.
kun aina on riski että seuraavallakin joskus voidaan todeta jollain alueella tuen tarvetta? Haloo! Kukaan ei pysty itse päättämään millainen lapsi syntyy ja rakkaita ne on vanhemmilleen silti!
t. Oppimisvaikeuksisen esikoisen ja puheenkehityksen viivästymä- kakkosen jälkeenkin annoin kolmannen lapsen syntyä, maailman rakkaimmat ovat kaikkine piirteineen silti mulle!
eivät sitten ymmärtäneet lopettaa lapsentekoa yhden vajukin saatuaan??
älä pura omia ongelmiasi muiden niskaan. Asiaton kommentti. Elä omaa elämääsi.
Adhd:kin todetaan yleensä 6 v iässä- ja tv-ohjelman adhd- lapsi oli tuskin edes sen ikäinen