Mikä hemmetti siinä on etten unohda yhtä ylivelkaantunutta renttua??
MIksi en voi saada mielestäni yhtä miestä jolla on liuta lapsia, hän on perinnässä laskuineen. Laiska, juo paljon. On niin ihanaa seuraa, ajattelija, runoilija...ihana ihminen. Minullakin on oma mies ja kaiken pitäisi olla kunnossa minulla ja miehelläni. Koitan jatkvasti taistella ja ajatella järjellä, että tämä mies tulisi viemään minutkin todennäköisesti vararikkoon...MIKÄ MINUA VAIVAA????
Osaako joku kertoa mitä pitäisi tehdä? Joka päivä päätän ja tulen itsekkin siihen tulokseen että olen helvetin tyhmä, mitä nään hänessä? Hän on ongelmainen. Mutta ei mene kun hetki niin olen taas itkemässä hänen perään.
Onko muilla tällaista? Kiitos jos voitte auttaa.
Kommentit (9)
en voi käsittää miten voi olla näin hemmetin vaikeaa päästä yli juoposta luuserista, kenellä ei ole edes vakituista asuntoa, ei töitä, ei luottotietoja, mutta se luonne ja ulkoinen olemus AAH *pyyhkii kuolaa suupielistään*
Ei kai noista ihonalaisista koskaan yli pääsekään, tunteen kanssa on vaan opittava elämään.
Mutta tiedän totisesti ap miltä sinusta tuntuu!
työkaverin ystävä on psykologi ja hän sanoi naisilla on liian suuri äiti-vietti, siksi haluavat miehiksiin renttuja ja haluavat parantaa heidän elämänsä.
Olet siis todella hyvä äiti !
Juu, itsekkin olen huomannut että haluan aina pelastaa hädästä. Itse olen aika hyvin toimeentuleva... mutta mitäs kun minulla on jo mies. Kyllä on aika epämiellyttävä tilanne sanoisin.
Aikaa se vie, voi mennä parikin vuotta, mutta ohi pääsee. Parasta olisi, jos ei koskaan tapaisi ko. henkilöä. Muista, että yleensä sitä rakastuu johonkin omaan mielikuvaansa jostain ihmisestä, ja se ei ole lähelläkään todellisuutta. Muista myös, että paraskin kukkahattufilosofi toistaa itseään, joten se viehättävä ajatusmaailmakin menettää kiinnostavuutensa.
Juu, veikkaan ettei meistä tulisi paria. Juuri nuorempana seurustelin noitten renttujen kanssa ja ne oli aina niin vikatikkejä. Aina sai itkeä perään kun yks kaks ei ilmoitelleetkaan itsestään kun olivat vaan kavereidensa kanssa baarissa. Tässäkävisi varmasti samalla tavalla. Minulla on kuitenkin hyvä ja turvallinen mies kotona. Miksi siis alentua moiseen...järki sanoo näin ja pitää koittaa ajatella nyt enenmmän sillä.
tämän miehen. Ja uskomattoman ihanaa seuraa on...
pahimmassa tapauksessa- jos siis menet naimisiin ja tai perustat yhtyeisen yrityksen hänen kanssaan- joudut vastaamaan hänen veloistaan
t. yrittäjän vaimo
Jos hän olisi esim ulosotossa ja asuisi luonani niin eihän minun omaisuuttani otettaisi hänelle. Jos ei oltaisiin naimisissa?
Miten unohdan hänet. Olen rakastunut....ittu!