Jos lapsesi etävanhempi ilmoittaisi tuovansa lapset
tunnin tavanomaista myöhemmin, mitä tekisit?
1. Soittaisit poliisille
2. Et antaisi lasta seuraavaan tapaamiseen
3. Soittaisit hänen vanhemmilleen
4. Haukkuisit miehen pataluhaksi
5. Sanoisit, että OK
Kommentit (9)
Minä sanoisin joko että ok, tai sitten kysyisin tulenko hakemaan, onko joku syy miksi ei pääse?
ja olisin tyytyväinen, että lapset saavat olla isänsä kanssa tunnin pidempään. (muuten ovatkin sitten vaan 2 vkon välein...)
missä vaiheessa etä soittaisi, siis hyvissä ajoin ennen palautusajankohtaa vai vasta hetkeä ennen? olisinko itse suunnitellut jotain lasten kanssa joka menisi pilalle myöhästynmisen takia?
jos soittaisi hyvissä ajoin, siis useamman tunnin ennen palautusta sanoisin tod. näl. OK. jos soittaisi vasta vaikkapa puoli tuntia ennen olisin jo pahoillani ja vittuuntunut etään.
ok.
Ja olen monta kertaa sanonutkin :)
tunnin tavanomaista myöhemmin, mitä tekisit? 1. Soittaisit poliisille 2. Et antaisi lasta seuraavaan tapaamiseen 3. Soittaisit hänen vanhemmilleen 4. Haukkuisit miehen pataluhaksi
jos vanhemmat on tolla tasolla yhdessä toimimisen suhteen...
tapauksesta. Jos normaalijärjellä varustettu isä ja lapsi ihan turvassa ja hyvissä käsissä eikä mitään tärkeää sovittua menoa, niin eipähän tuo maata kaataisi.
kieltäytyisitkö tapaamasta häntä, tai soittaisit poliisit? miten ihmiset eivät pysty eron jälkeen sen verran toimimaan keskenään että pienimmästäkin asiasta yritetään hakea jotain poikkeavaa ja väärää? ei aikuinen tee tuollaista. tunnin myöhässä, so what, sitä sattuu ihmisille, luulisi olevan ihan sama jos lapsi on tunnin toisella vanhemmallaan.. eri asia on jos lastenvahti myöhästyy tunnin, mutta oma isä/äiti, tekee varmaan hyvää lapselle jos saakin viettää ylimmääräisen tunnin sen harvemmin nähtävän vanhemman kanssa...
-eronnut äiti
missä vaiheessa etä soittaisi, siis hyvissä ajoin ennen palautusajankohtaa vai vasta hetkeä ennen? olisinko itse suunnitellut jotain lasten kanssa joka menisi pilalle myöhästynmisen takia?
jos soittaisi hyvissä ajoin, siis useamman tunnin ennen palautusta sanoisin tod. näl. OK. jos soittaisi vasta vaikkapa puoli tuntia ennen olisin jo pahoillani ja vittuuntunut etään.
että tuo lapset tunnin myöhemmin kuin tavallista. Ja syynä olisi kyläreissu, jonka takia menisi myöhemmäksi.
yrittää palauttaa lasta myöhässä, kun pirttihirmu toisessa päässä huutaa, raivoaa, kieltää enään ikinä näkemästä, ja kaikki tämä tapahtuu tietty lapsen kuullen. aivan ihana ihminen siis tämä mieheni exä..