Mihin hotelliin Jyväskylässä??
Ei olla koskaan aiemmin oltu Jyväskylässä, ei mitään havaintoa kyseisestä paikasta.. Mikä olisi paras ratkasu hotelliksi? Vinkkejä kiitos :)
Kommentit (10)
Me menemme miehen kanssa kaksin, eli ei tarvitse ottaa huomioon lapsia..
Jyväshovi! wanha , hyvä ytimessä ja hyvä yökerho...
Jyväshovi! wanha , hyvä ytimessä ja hyvä yökerho...
Jyväshovi! wanha , hyvä ytimessä ja hyvä yökerho...
Ei mitään "nitrodiscoa" kiitos..
saattaa kuulua alakerran yökerhossa asioivien ja kadulla humalapäissään ohi kulkevien ihmisten ääniä yöaikaan. Meillä ainakin kävi näin viime kesänä.
Menette kahden: Hotelli Yöpuu
Jos lapset ovat mukana niin:Alexandra (Sokos Hotelli).
Jyväskylässä on hotelleja rempattu viime vuosina tosi paljon, Jyväshovissakin on uusittu huoneet hiljattain. Myös Cumulusta on laitettu kuntoon. Laajavuoreen on tulossa kylpylä (=hiukan parempi allasosasto, ei mikään Tropiclandia).
Jotain kuitenkin kertoo sekin, että Alexandra on Neste Oil Rallin virallinen kisahotelli jossa yöpyy mm. FIA:n väkeä.
viihtyisyyttä ja persoonallisuutta, <a href="http://www.hotelliyopuu.fi/" alt="http://www.hotelliyopuu.fi/">http://www.hotelliyopuu.fi/</a>
KIITOS! :)
Tänne me menemme :)
Aleksandrassa. (Kirjoitettiinkohan noin?)
Se oli mukava paikka ja ensimmäinen hotelli jossa oli kolmannelle lapsellemme peitto ja tyyny!
Eli meillä on kolme lasta ja olemme yöpyneet hoteilleissa niin, että kahdelle lisävuode ja pienin nukkuu välisämme. Ja tämä oli ensimmäinen hotelli meidän matkan varrelle sattuneista, joissa oli huomioitu tämä kolmas lapsi petivaatteissa.
Sijainti oli tosi hyvä, kun saavuimme junalla. On siis ihan aseman vieressä.
Meillä oli huone uudella puolella ja huone oli tosi viihtyisä ja siisti.