No monetko farkut sinulla on?
Kommentit (8)
Löytäisköhän nyt alemyynneistä kivoja?
Laihduin pian synnytyksen jälkeen pienemmäksi kuin ennen raskautta enkä ole äitiys-/hoitovapaalla raaskinut ostaa useampia uusia farkkuja (heikko rahatilanne ja pelko toimistotyön vaikutuksesta kokonumeroon...Työt alkaa taas kohta!)
On älyttömän vaikeaa löytää hyvin istuvia farkkuja, jos on pitkä ja hoikka nainen, jolla on kuitenkin selvästi erottuva lantio sekä pyöreät pakarat. Yleensä käytänkin hameita.
Niistä kahdet eivät mahdu enää raskauksien jälkeen, yhdet on malliltaan huonot ja niitä jäljelle jääneitä sitten käytän. Lisäksi on yhdet farkkucaprit.
noita kaapissa just nyt 23 kpl kertynyt. Myyn tiuhaan kirppiksel ja ostan uusia tilalle :) Itse löydän parhaat: Guess, Only, esprit, zara ja diesel + muitakin.
Ja käytän lähes koko ajan samoja farkkuja, niin että yhdetkin riittäisivät.