Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Suosittele kesälomakohdetta Pohjanmaalla tai Vaasan seudulla

Vierailija
23.07.2009 |

Tropiclandia tai Vaasalandia eivät tällä kertaa kiinnosta. Ähtärin eläinpuisto ja Tuurin kyläkauppa on kierretty. Löytyykö näiltä seuduilta vielä muuta? Esim. kiva leirintäalue tai kotieläinpiha tms. Lapset 3v ja 5v.

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
24.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laitetaan Kalajoki harkintaan. Löytyykö vielä muuta?



ap

Vierailija
2/7 |
24.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ensi viikolla Farmari-messut ja ooppera-viikonloppu. Tunnin ajomatkan päässä on Alahärmän Power Park eli huvipuisto.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
24.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

löytyy Kalajoelta. Etelästä jos tulette, matkan varrella 8-tiellä Kokkolassa (ent Kälviä) on Toivosen eläinpuisto. Edullinen ja laaja valikoima eläimiä pentuineen, vanhoja työkoneita, kahvila, ja vanhoja entisöityjä rakennuksia. Oulukin on vielä Pohjois-Pohjanmaata, siellä sitten vaikka mitä.

Vierailija
4/7 |
24.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yksi yö Vaasassa hotellissa, yksi/kaksi yötä Kalajoella leirintäalueen mökissä, Kokkolassa visiitti myös (kotieläinpiha ainakin), sitten etelä-pohjanmaalle isomummun luo käväisemään. Keksiikö joku vielä lisää? Oulu taitaa olla liian kaukana.



ap

Vierailija
5/7 |
24.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Seinäjoella ilmainen liikennepuisto.

Vierailija
6/7 |
24.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

PowerPark huvipuisto Alahärmässä. Lähistöllä myös Härmän kuntokeskus, jossa pääsee läträämään altaaseen ja saa helevetin hyvää ruokaa noutopöydästä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
24.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siellä on kyllä kaikenlaista jos vaan säät sallii. Vaasasta olen itse kotoisin ja täällä taas on kiva torin ympäristö. Lilliputti-Junaa jne. Wasalandia ja Tropiclandia on tosiaan aika paljon isommille lapsille, mutta on täällä kivoja rantoja ja meidän leirintäalue on tosi lapsiystävällinen ja meren rannassa niin kuin Kalajoellakin. Minigolffia, terasseja jne. Se Kokkolan pieneläinpuisto on tosi kiva. Ja Pietarsaaressa on juuri Jaakon Päivät. Paikallinen vuoden kohokohta. Niin ja Vaasassa on Stundars. Siellä meidän lapset on aina viihtyneet. Sellainen 1800 luvun kylä. Löytyy nettisivutkin. Niin ja Kalliojärvellä kerran pysähdyttiin ja sekin tuntui aika lapsiystävälliseltä paikalta.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yksi yhdeksän