Jos sinä pettäisit miestäni ja jäisit kiinni...
Hyväksyisitkö sen, että miehesi muuttaisi lastenne kanssa lapsuuden kotiinsa tai johonkin muualle pois sinun luotasi?
Kommentit (6)
lasten olisi kyllä parasta saada olla omassa kodissaan ja huoltajuudesta täytyy sitten neuvotella
Jos mies jää kiinni pettämisestä, mies saa heti lähteä pois kodista tai he lähtevät lasten kanssa. Tarkoitinkin kysymykselläni sitä, että ovatko naiset myös valmiita itse luopumaan lapsistaan, jos pettävät miestään.
t: mies
siitä tulisi ero ja yhdessä sitten pitäisi päättää asiat lasten suhteen. Mieheni tuntien se olisi 50/50 lasten asumisen suhteen....Lapsuutensa kotiin hän ei lähtisi, hieman liian kaukana! Samoin myös, jos tilanne toisin päin. Tuskinpa kuitenkaan tuollaista edessä.
Meidän suhde perustuu tasa-arvolle,luottamus on sen perusta.
Ei olisi pokkaa vaatia enää omia oikeuksiaan jos olisin niin töppö ollut.
lapset erotetaan vanhemmistaan. Fiksusti voi järjestää asiat niin, että lapset näkevät kumpaakin vanhempaansa yhtä paljon.
En tietenkään hyväksyisi sitä että mies ottaisi lapset ja lähtisi. Ennemmikin kai se olisin minä joka lähtisin?