Kesäloma ja köyhiä ollaan.
Oiskos teillä antaa vinkkejä, missä vois viikonloppuna käydä pienten lasten kanssa ilman älytöntä rahastusta? Haluaisi lapsille tarjota jotain erilaista kerrankin, kun olen muutaman päivän lomalla ja miehellä viikonloppu kerrankin ehkä vapaa. Asutaan Oulun läänissä ja semmosen 400 euroa vois maksimissaan budjetoida bensoihin, yöpymisiin ja ruokailuihin ja ehkäpä huvitteluunkin.
Antakaa te fiksummat vinkkejä mitä tehdä. Kaikki on niin kallista nykyään... :/
Kommentit (6)
Telttailu ja retkeily on hauskaa ja edullista. Pyöräretki? Rantapäivä eväät mukana? Lapset ei välttämättä edes kaipaa mitään hässäkkää, paitsi jos ovat isompia ja älyävät kinuta huvipuistoihin jne.
Sillähän tekee jo vaikka mitä.Meillä 20 e:n budjetti...
pienet lapset (alle kouluikäiset) arvostaa eniten yhdessä oloa, yhdessä leikkimistä yms kuin muuta.
Menkää johonkin kotieläinpuistoon - riittää varmasti elämykseksi. Meillä on päätettä, että kun lapset on vielä pieniä, pidetään lomat hyvin rauhallisina. Ollaan kotona, käydään muumimaailmassa korkeintaan.
samoin teltassa nukkuminen vaikka omalla pihalla on ollut menestys, puhumattakaan jossain metsässä ym.
Yövytte sitten teltassa leirintäalueella. Mukavaa evästä mukaan. Miltä kuulostaa?
Vuokratkaa jostain yhdeksi yöksi mökki,ottakaan onget mukaan ja ostakaa hyvää grillattavaa!