painan 59kg, pituus 164
olo on läski! ennen olin 50kg. Nyt tosin rinnat B75, ennen AA70...Joten kumpi parempi? Ollakko vaiko eikö olla?
Pitääkö laihduttaa???
Ikää on 33v, lapsia 3kpl
Kommentit (15)
Olen itse suunnilleen samanikäinen, samanpituinen ja painan n.3kg vähemmän, mutta vähimmillään äitinä olen painanut jotain 48 kg. Olis kiva olla vielä niin hoikka, mutta vaatis ihan mahdottomasti työtä. Tämäkin kroppa vaatii itsekuria ja tarkkailua. Alle kolmekymppisenä se oli paljon helpompaa :(.
kun on istumatyö+hirveesti autoilua ja paljon hyvää ruokaa. Eikä aikaa jumpille :-(
Ap
Eli olet ihan hyvän painoinen. Enemmän katso onko kurvit kohdillaan kuin puntaria.
Mulla kaikki kilot on ahterissa. Muuten olen siro ja sopusuhtainen mutta aivan karmean kokoinen reppu. Itse painoon olen tyytyväinen mutta saisi olla eri paikoissa. Tisseihin vähän lisää ja kankuista pois.
ja ominaispainosta, lihasmassasta jne...Minä olen saman pituinen ja painan 10 kiloa vähemmän; siis 49 kg. Tämä on minulle luontainen paino, sillä olen tosi "petite", eli sellainen siro ja joka paikasta pieni. Olen painanut 58 kg 19-vuotiaana, kun sairastuin ahmimishäiriöön ikävän elämäntilanteen aikana, ja ihan oikeasti olin silloin tosi pyöreä, jopa lihava.
Minulla ei ole häiriintynyt vartalokuva, vaan n. 49 kg painan silloin, kun syön hyvin ja terveellisesti ja tunnen oloni terveeksi ja liikkuvaiseksi. 58-kiloisena tunsin oloni paljon epäterveemmäksi, en liikkunut tai ollut "omassa koossani".
Ikää 32v, lapsia 1 kpl.
oletko jutellut asiasta kenenkään kanssa?
itsensä läskiksi mitoilla 172/60! Herranjumala! Missin/anorektikon mitatko pitäs olla? Ap:lla on hyvät mitat. Ite 157 cm/57 kg ja en tunne itteäni läskiksi.
olethan jo aikuinen, etkä mikään teini ja kolme lastakin on. Eli olet sopusuhtainen, ehkä vähän muodokaskin, mutta kuitenkin hoikka. Itse olen myös 164 cm ja painaessani 47-53 kg lukiossa ja opiskeluaikoina näytin luurangolta, painolla 59 kg olen kauneimmillani.
olen myös 164cm pitkä ja painan 63kg. Toivoisin painavani 60kg, se on mun tavoite. Ja mulla myös ikää 33v ja lapsia 3kpl. 10v. sitten painoin 51 kg, enkä edes voi kuvitella enää niin kevyt olevani... enkä edes nyt tunne olevani läski...tietty vatsanseutu voisi olla timmimpi, mutta muuten olo sopiva :D Mulla oli 10v. sitten rinnat B75, nyt C75 raskaus aikana jopa E80. Mun mielestä olet ihanne painossa, älä ainakaan laihduta itteäs kukkakepiksi ;) Ole tyytyväinen nykyisiin mittoihisi!
Pidän itseäni normaalipainoisena.
En tunne itseäni lainkaan läskiksi, vaikka tietysti sitä pehmeää ylimääräistä on. Olen siitä onnekas että paino jakautuu tasaisesti ja olen kurvikas X. Paljon auttaa hyvät vatsalihakset, maha ei pömpötä ja ryhti on hyvä. ;)
En tunne itseäni lainkaan läskiksi, vaikka tietysti sitä pehmeää ylimääräistä on. Olen siitä onnekas että paino jakautuu tasaisesti ja olen kurvikas X. Paljon auttaa hyvät vatsalihakset, maha ei pömpötä ja ryhti on hyvä. ;)
Viikko sitten mittani olivat 164/59 nyt 58kg.Paino ei määränä kuulosta pahalta,mutta mutta...Tämä vartalonmalli.Olen perinteinen päärynä,kaikki on kertyny tähän takapuolen ja kohta mahankin ympärille.Mahan ympärille varsinkin jos en pikku hiljaa saa syömistottumuksiani kuriin ;)
Vielä 3vuotta sitten laihduttaminen oli suorastaan helppoa,ja painonikin oli 50kg.Mielestäni se oli paino, jossa tuntui hyvältä ja viihdyin.
Ikää tänä vuonna 28 ja koko ajan tuntuu et vaikeammaksi käy.
vaikka rinnat pienet ovatkin. Isommat rinnat olisi kyllä kivat, mutta en kestä yhtään hyllyvää mahaa ja vatsan kohdalta kiristäviä vaatteita ja mulla ainakin kilot lävähtää mahaan. Eri asia olisi sitten, jos takamukseen ja reisiin tulisi kilot, niin se olisi ok.
Eli sulle voi toi paino olla hyvä - se riippuu aina siitä, miten kilot kertyy. Mulle tulee sellaine raskausmasu.
Painan saman verran ja olo on hyvä. Ei ainakaan vähempää.