Onko teillä kotona hiljaista vai aina joku taustamelu (radio tai tv)
Meillä on aina hiljaista, tv:täkin katsellaan omilta tableteilta kuulokkeilla. Esim töissä kärsin taustalla päällä olevan telkkarin tai radion mölinän väsyttävänä.
Kommentit (49)
Jatkuvasti on televiso auki, vaikken ohjelmia katsokaan. Lähes aina on päällä jokin lasten piirrettyjä näyttävä satelliittikanava. Niitä on mukava kuunnella. Toisinaan on päällä jokin satelliitin kautta tuleva ulkomainen radiokanava tai sitten kuuntelen cd-levyjä.
Hiljaista. Kuulokkeilla äänet. Tie vieressä, naapurit, oma pyykkikone ym.
Telkkari täysillä ettei tarvitse kuunnella naapurin meluja.
Silencio.
Jonka vahtikoiramme toisinaan rikkoo yli 100db äänellään.
Vierailija kirjoitti:
Tv on aina auki.
Kuulen!
Hiljaista. En tykkää taustamelusta. Jos kuuntelen musiikkia niin sitten oikein kuuntelemalla kuuntelen sitä.
Blogini: https://ilouutinen.blogspot.fi/
Tv tai radio aina auki. Ahdistun jos on liian hiljaista.
Mulla on telkkari aina päällä, silloinkin kun mä nukun.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Tv on aina auki.
Kuulen!
😂😅😂😅😂😅😅
Asun keskustassa niin aika usein on taustamelua, liikenne ja naapurit huolehtii siitä. Kesällä kun on parvekkeen ovi auki ja enemmän väkeä ulkona niin on enemmän taustamelua. Minulle tämä sopii, maalla ollessa hiljaisuus tuntuu vähän ahdistavalta.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Tv on aina auki.
Kuulen!
Minkä sä kuulet?
Ei taustamelua. Joskus kuuntelen äänikirjaa. Pojalla on huoneessaan usein telkkari päällä vaikka ei katsokaan sitä.
TV on auki aamusta iltaan kun olen kotona. Ei se melua ole kun ääni on niin hiljaisella.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Tv on aina auki.
Kuulen!
Minkä sä kuulet?
Ääniä
Usein hiljaista ja joskus tv auki ihan hiljaisella. Autossa en enää jaksa edes radion mölinää. Töissä on taustamelua (radio, ilmastointi, äänet) ja en vaan jaksa sellaista enää vapaa-ajalla.