Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Elämäni biisi ja RSO+ Raakel
30.07.2026 |
Voi että miten tuo Rakel on taas paisunut. Eikös se ollut yhdessä välissä hirmu laiha ja retosteli sillä paljon julkisuudessa , mm Antti Heikkilän kanssa MTV3 ohjelmassa miten solvasivat meitä lihavia ja että miten lihavana on paha olla ja elää. Mitä oikein kävi? Kirsi Pietiläisen mukaan , elimistön mielestä se kaikista suurin paino mikä sinulla on koskaan ollut, on se paras paino mihin se haluaa aina palata ja tavoittelee sitä, rasvasolut muistaa. Eli onko lopullisesti laihduttaminen täysin mahdotonta? Ei saisi periaatteessa koskaan lihoakaan.
Kommentit (3)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Totta tosiaan , katsokaa 15 vuoden takaa raksun kuntoremppa kirja ja DVD .
Alue: Aihe vapaa
Raakel ei vissiin koskaan ole ollut erityisen laiha. Sai vähän painoa pois jossain vaiheessa, mutta ei mitenkään ihmeellisen paljon. En ole nähnyt ko. ohjelmaa.
On totta, että keho yrittää palata lihavaksi, mutta sen voi estää. Vaatii itsensä kiruttamista. Paastoilemalla pysyy laihana.