Autoista
Uusi miesystävä kysyi minulta mielipidettä, minkä auton ostaisi. Olemme uusperhe, minulla ennestään lapset 10 v ja 12 v. Miehellä ei lapsia. Mutta ehkä teemme vielä yhteisen. Miehellä on nyt uudehko Kia mutta aikoo vaihtaa auton täysin uuteen. Haluan autolta luotettavuutta ja turvallisuutta. En heti kehdannut sanoa, että haluan Volvon, sillä halvimmat perhekokoiset maksavat uutena reippaasti yli 40 000. €. Yritin tiedustella, minkä hintaista autoa hän ostaa. Mies sanoi että max 50 000. Niinpä uskalsin kertoa, että Volvo on kaikkea sitä mitä autolta etsin. Varusteiltaan turvallisin ja luotettava. Niinpä kävimme eilen tilaamassa uuden Volvon! Menee vielä aikaa kunnes sen saamme, mutta nyt se on tulossa. Sain valita värinkin ja valkoinen on tulossa. 😍.
Kommentit (31)
Vierailija kirjoitti:
Kuinka isolla akulla?
Syttyisi paska palamaan..
Vierailija kirjoitti:
No niin, miesystäväsi investoi 50tonttua uusperheeseenne. Mitä sinä aiot tehdä vastineeksi?
Pilulla siitä selviää..pillua kaikilla "mausteilla"...säilyy sopu ja pysyy ukko aikansa tyytyväisenä..sitten kun on kersa,niin ota ero ja lypsä kunnon elarit..tuntuu rahaa olevan..
On niitä muitakin kiinalaisia merkkejä kuin Volvo. Ovat paljon halvempiakin.
Ajaisin Volvolla, jos olisi siihen varaa. Ei kyllä ole.
Voisko joku vipata mulle 50 000 ekee niin ostaisin kyllä Volvon.
Volvo ollut aina testeissä se turvallisin auto.
Miesystävälläsi on pätäkkää, kun pystyi ostamaan tuo hintaisen auton. Sillä on kyllä turvallinen reissata.
Volvo on kyllä hyvä auto. Onnittelut että sinulla on huomioonottava mies.
Upea sillä olisi ajella mutta en raaskisi maksaa noin paljoa. Paitsi jos rahaa olisi ylimääräistä niin sitten kyllä. Paljon mielummin Volvo kuin joku Bemari.
Näin olen tehnyt, kuten on moni muukin. Tämä on kuitenkin näkökulma joka on hyvä tuoda mukaan keskusteluun Volvoista.