Katsoitteko luontoiltaa TV-1:llä? Viivi Pumppanen on oikeasti aika hyvä ja ammattitaitoinen juontaja
Harvemmin kauneus ja kyvykkyys osuu noin hyvin samaan muottiin. Loistava tulevaisuus edessä!
Kommentit (30)
Vierailija kirjoitti:
No mahtavaa. Onpa vaikea homma.
Olisi tosi mielenkiintoista nähdä sinut itsesi kyseisessä hommassa. Veikkaanpa, että ei olisi jälki kovin hääppöistä. Kannattaisi sinunkin ahdasmielisen tomppelin "hieman" muuttaa omaa asennettasi ja suhtautumistasi.
Vierailija kirjoitti:
Osaako se siis oikeasti juontaa vai oliko vähintään puolet äänessä oloajasta sitä höhötystä mitä Pumpasella yleensä on?
Voin kertoa, että kyllä osaa. Eikä Viivi höhötä koskaan. Hänellä on tosi ihana nauru, joka saa aina hymyn toisten ihmisten kasvoille.
Sinullakin on nuo sanavalinnat "pikkasen" hakusessa, kun puhut "höhöttämisestä". Kannattaisi treenata sitäkin puolta.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Pumpanen on tosi sexy nimi kyllä.
Ja miesten mielessä se vääntyy Pumppaseksi.
Sitä haluaa pumpata ja panna :p Ja hyvät tissit myös.
Ette sitten osanneet pitää noita asioita ihan täysin omana tietonanne. Ihan vaan tiedoksi, että kaikkea ei välttämättä kannata kirjoittaa someen kaikkien nähtäville.
Vierailija kirjoitti:
Onko ulkonäkö naisjuontajien tärkein kriteeri? Ihan sama mitä päässä liikkuu ja mikä on ulosanti, kunhan on hyvännäköinen missi tai malli. Miksi fiksu ja sanavalmis tavisnainen ei pääse juontajaksi, kun samaan aikaan ulkonäkö ei koskaan ole miehelle este päästä samoihin hommiin? Olisitteko voineet kuvitella Ylen eilistä ohjelmaa sellaisella juontajakokoonpanolla, että olisikin ollut pari miesmallia ja tavallinen keski-ikäinen naisjuontaja? Tuskin.
Ihan vaan tiedoksi, että Viivi on tosi fiksu ja sanavalmis nainen. Ei häntä muuten tuohon tehtävään olisi valittu. Ei Viivin misseydellä ollut hänen valintansa kanssa yhtään mitään merkitystä. Miksi aina pitää nostaa tuo misseys esille huonolla tavalla? Ihan kuin misseys tekisi ihmisestä jotenkin epäpätevän johonkin tiettyyn hommaan.
En ole lukenut, mitä joku on viimeisimpänä tähän ketjuun kirjoittanut. Enkä luekaan. Pelottaa niin paljon, että jos hän vaikka haukkuu ihanaa ja upeaa Viiviä.
Vierailija kirjoitti:
Kylläpä näitä Pumpasta kehuvia ketjuja riittää. Fanit kokoontuneet ylistämään? Joillain suhteillahan tuo rääpäle pääsee aina töihin.
Kylläpä näitä Viiviä haukkuvia ääliöitä riittää. Nolla aivosolua kokoontuneet yhteen? Jotainhan tuonkin umpisurkean ja vastenmielisen rääpäleen täytyy ajankulukseen tehdä, kun ei osaa yhtään mitään muuta kuin loukata ja solvata Viivin kaltaista hyväntahtoista ja ihanaa naista.
Vierailija kirjoitti:
Kylläpä näitä Pumpasta kehuvia ketjuja riittää. Fanit kokoontuneet ylistämään? Joillain suhteillahan tuo rääpäle pääsee aina töihin.
Ja Viivi ei muuten ole mikään rääpäle! Viivi on ihana ja upea nainen, joka ei tarvitse mitään suhteita päästäkseen töihin. Hänen omat avunsa riittävät siihen. Jokainen täysipäinen ymmärtää tämän. Oli sitten fani tai ei. Itse olet umpisurkea ja vastenmielinen rääpäle ja ihan täysi molopää. Taidat muuten olla se sama ääliö, joka haukkui Viiviä jo aiemminkin. Siinäkin viestissä puhuttiin rääpäleestä ja suhteista. Kirjoitustyylistä ei voi erehtyä. Olet se sama taliaivo.
Et sitten ymmärtänyt pysyä poissa. Tulit tänne toistamaan omia virheitäsi. Mikä ihmeen pakkomielle sinullakin tollolla on Viivin haukkumiseen? Kukaan täysipäinen ei jauha Viivistä tuollaista roskaa. Oli sitten fani tai ei. Miten voit olla noin ilkeä, julma ja törkeä Viivin kaltaista hyväntahtoista ja viatonta naista kohtaan? Sinultakin rääpäleeltä puuttuu myötätunto ja sydän ihan kokonaan. Syy ja vika on sinussa tomppelissa itsessäsi eikä Viivissä.
Mitähän ihmettä tuonkin Viiviä rääpäleeksi kutsuneen ääliön päässä oikein liikkuu? Ei yhtään mitään. Ja muutenkin koko viesti oli tosi halveeraava, loukkaava, asiaton, sopimaton, törkeä ja vastenmielinen. Mistähän ihmeestä tuollaisia mulkkuja oikein tulee?
Erittäin hyvin sanottu siellä takana!