Suomi onnellisin maa, rikollisille!
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011894471.html
Niin, että se näkeekö joku vai ei ja se tekeekö yhdessä vai erikseen on uhrille helpompaa ja siksi tekijöille lieventävät?
Tämä jos mikä on naista alentavaa, että tuomari noin vain voi määritellä miltä naisesta tuntuu, kun raiskataan.
Oikeuslaitos välittää enemmän rikoksen tekijöistä kuin uhrista.
Kommentit (10)
Humalassa oleva nainen on näille tekijöille tarjolla oleva, halveksittava ja heillä täysi oikeus käydä käsiksi.
En myöskään ymmärrä, että saa lievemmän tuomion, kun on entisiä rangaistuksia, eli saa paljousalennusta. Minun mielestäni pitäisi tulla kovempia rangaustuksia, jos on taparikollinen.😨
Vierailija kirjoitti:
En myöskään ymmärrä, että saa lievemmän tuomion, kun on entisiä rangaistuksia, eli saa paljousalennusta. Minun mielestäni pitäisi tulla kovempia rangaustuksia, jos on taparikollinen.😨
Pitää heivata takaisin sinne mistä ovat tulleet
Suomessa rikollisella tai häiriköllä on aina vahvempi oikeusturva kuin uhrilla. Aina. Ihan käsittämätöntä länsimaisesta perspektiivistä.
Kiittäkää demlaa ja viidettä kolonnaa.
Vtuttaa lukea rikosuutisia kun rangaistukset ovat järjestään mitättömiä teon vakavuuteen nähden! Uhri jää nuolemaan haavojaan roiston päästessä niin helpolla jatkamaan elämäänsä(rikoksiaan). Nykyinen laissäädäntö on kuin vitsi ja kutsu tekemään kepposia rehellisten ihmisten kustannuksella!
Perussuomalaisten joukossa on eniten tuomion saaneita.
Vierailija kirjoitti:
Miehet yrittivät estää noiden maahanpääsyn, mutta naiset voittivat ja nyt niitä on täällä satojatuhansia elätettävänä
Kirjoitapa lähde väitteellesi:__________________________________________________________________________________________________________ .
Vierailija kirjoitti:
Munat pois raiskaajista ja takaisin sinne mistä ovat tulleet!
Eli Peräseinäjoelle tai Kainuuseen?👀
Munat pois raiskaajista ja takaisin sinne mistä ovat tulleet!