Vähän tuhmempaa
Naisystäväni haluaisi hieman kinkympää seksiä.
minä vana en tiedä miten sitä alkaisi toteuttamaan. Käsiraudat joo, mutta miten siitä eteenpäin? Silmät peitettynä jotain pientä raipan hivelyä/läpsimistä? Ja miten siiyä edetään? Nainko häntä käsiraudoissa silmätpeitettynä vai miten?!?
ja mitens puheet? Olenko hiljaa? Moitinko höntä tuhmaksi läpsirn vai miten?!?
Kommentit (12)
Voit opiskella dominoivaksi, aivan kuten näyttelijät opiskelevat. Lähesty haastetta tätä kautta.
Unohda välineet koska et vielä osaa käyttää ja hallita niitä, mene ensin pään sisälle. Lue kirjallisuutta ja kirjoita oma tarinasi.
Into-kustannuksen Kipukynnys yhtenä kirjallisuusviitteenä.
M48, guru
Aloita nuolettamalla annelisi hänellä!
Sinua nyt kysyisin hieman lisää ihan suoraan. Että mitä hän tarkoittaa tuhmemmalla. Jotain ajatuksia ja vinkkejä joista voi lähteä liikkeelle. Niin olen itse ihanaa miesystävääni opastanut, ei ollut ennen esim läpsinyt ketään.
Voisi olla hyvä keskustella vähän lisää. Ongelma voi toki tulla siinä, ettei nainen tiedä itsekään, mitä haluaa.
Keskustelu tietenkin paikallaan, mutta kun tuo toive on jo lausuttu ääneen, voi aihetta lähestyä selkeästi määrätietoisempaa toimintaa pikku kokeiluin kohti jo ennenkuin perusteellisemmin alkaa kinkyilyyn tutustua ja ehtoja sopia. Ne asiat jotka on naisellesi ehdoton ei, on hyvä selvittää jo heti alkuun.
Turvasana on silti ehdotonta sopia heti alkuun, jotta lopullinen valta on alistuvalla osapuolella, eikä puuhat muutu yllättäen väkisinmakuuksi tai väkivallaksi. Aina ei ole helppoa tulkita alistuneen osapuolen reaktioita oikein ja jos et ole varma niistä, kysy onhan kaikki ok.
Kaikki lähtee asenteesta, lopeta asioiden pyytely ja kehota naista asettumaan vaikka haluamaasi asentoon otettavaksesi, ellei luonnistu kehotuksella, ohjailua fyysisesti ja kehut kun tottelee. Ellei tottele niin käskytystä peliin ja kun otat niin myös otat, vikisipä tuo mitä vaan muuta kuin turvasanaa. Kun turvasana tulee, sun on kyettävä lopettamaan heti touhusi ja jatkaa voi vasta kun olet vakuuttunut että naisesi haluaa jatkaa.
Muista myös palkita naista tuhmuuksissa tottelemisesta ja nautintojen tuottamisesta itsellesi sanallisesti ja pitämällä hyvänä. Jälkihoitoakaan ei kannata unohtaa, toimiva sellainen pitää sisällään läheisyyttä, hyvänä pitoa ja kehuja liaää. Myös alistuvan osapuolen kokemuksista olisi hyvä jutella, mrntiinkö lähellö rajojaan, mitä toivoo vähemmän, mitä enemmän jne.
Jos toiminta etenee määrätietoisesta seksistä kinkymmäksi ja rajummaksi, tulee rajoittavia tai kipuja tuottavia välineitä mukaan, on viimeistään aika sopia rajoista. Mieluiten kuitenkin varsin alkuun jo.
Naisystävälläsi on kyllä tasan tarkkaan tiedossa että mitä hän haluaa jos hän kerran noin sanoo. Ensimmäisenä tehtävänä on selvittää että mitä se jokin kinkympi on
Vierailija kirjoitti:
Naisystävälläsi on kyllä tasan tarkkaan tiedossa että mitä hän haluaa jos hän kerran noin sanoo. Ensimmäisenä tehtävänä on selvittää että mitä se jokin kinkympi on
Kannattaa kysyä ex-mieheltä vinkkiä.
Itsellä on uusi miesystävä ja hän on myös ilmaissut, että haluaisi rautoihin ja piiskaa ja tulla alistetuksi. Se on ihan ok, mutta en ole koskaan ennen harrastanut mitään kinkympää ja olen vähän neuvoton. Kysyessäni tarkennusta miesystävältä hän vain vastaa, että voit tehdä hänelle ihan mitä haluat. En tiedä, mitä voisin haluta? Neuvoja ap kirjoittajalle ja minulle, mitä voisi tehdä, kiitos!
En ole koskaan nähnyt bdsm-piireissä käsirautoja mutta erinäisiä kahleita kylläkin. Tässä on myös turvallisuusnäkökulma sekä mahdollinen session keskeyttäminen ulkopuolisen toimesta. Mä oon sitä mieltä että ei lukkojen taakse, edes leikisti.
Joudut opettelemaan olemaan vaativa ja käskevä. Se ei vaadi välttämättä mitään rekvisiittaa. Silmien peittäminen ja käsiraudat varsinkin yhtäaikaa on jo melko hc:ta. Voi se nainen sitä haluta, mutta saattaa yhtä hyvin haluta vain, että sinä määrätietoisesti määräät naisesi sopiviin asentoihin, jossa käytät häntä ja otat hänet kyselemättä niin, että hän tuntee olevansa otettu.
Millaista teidän ns. tavallinen seksi on?
Oletko läimäissyt naistasi ikinä perseelle? Anna mennä ehdottomasti. Aloittanut seksipuuhat hyvin suorasukaisesti ja määrätietoisesti ehkä hieman yllättävällä hetkellä? Entä laittanut odottamaan perse pystyssä, että panet häntä, kunhan olet ensin aikasi katsellut ja hiitaasti kosketellut häntä aina määräten hänet paikoillensa, jos liikkuu? Rivojen puhuminen toki myös. Sopiva käskyttäminen myös voi toimia. Ja mites peppuseksin laita? Jos ette harrasta, niin harkitse mukaan valikoimaan, aluksi ehkä vaan peräaukon tarkastelu, hyväily, piiskaus ja penetrointikin. Tuhmemman seksin yksi helpoimpia asioita ovat syntiset peräreikätemput sitten, kun puolison määräily ja dominointi alkaa yhtään luontevammin sujua.
Suosittelisin, että älä kysele naiseltasi liikoja, mitä hän tismalleen haluaa, mutta ota kuitenkin selvää, mitä kinkympi hänelle tarkoittaa. Jos kyselet liikoja, kaikki yllätyksellisyys ja määräilevyys katoaa, ja sinä vain naisesi mielessä saatat noudattaa hänen antamia ohjeitaan, ja se ei melko varmasti ole hänellä mielessä.
Kutsu minut kylään. Olen intohimoinen ja nautinnollinen opettaja.
Pane muijalle käsiraudat ja mene itse toiseen huoneeseen runkkaamaan!