Inga Pengar
Seuratut keskustelut
HobbyHall myy nykyään pelkkää kuraa ja sitte myös täyttä paskaa.
Ennen vanhaan köyhä työtönkin sai ostettua kodinkoneita ja muita välttämättömyyksiä kun oli Hobby Hall. Pienellä osamaksuerällä ja olemattomalla korolla.
Pesukonetta ei saa päälle kuin älylaitteella ja Wifi pitää olla myös
Pyykinpesukone maksaa yli 2 tonnia ja pitää hankkia älylaitteita ja kotiverkkoa että saa valittua oikean ohjelman.
Jotkut täys idiootit keksineet turhaa yksinkertaiseen kodinkoneeseen.
Miksi suomalaisille ei pskaduuni kelpaa?
Itse teen pskaduunia vakiosopimuksella ja olen pirun onnellinen.
Miksi nuoret kauniit naiset meikkaa hirveät pakkelit naamaan ja näin ollen tekevät itsensä rumemmaksi?
En ole koskaan ymmärtänyt tuota, naisena.
Eikö suomalaiset ymmärrä, että tämä maa on ihan oikeasti menossa konkurssiin
Alijäämä seuraavat neljä vuotta taas keskimäärin 8 miljardia vuodessa. Ja siinä vaiheessa velka ylittää yli kolme kertaisesti valtion vuosittaiset tulot. Se on ihan järkyttävää talousdataa.
Tässä syy miksi me tavalliset miehet emme enää kelpaa.
Ennen sanottiin, että kunhan olet kiltti, rehellinen ja kohtelet naista hyvin, niin löydät kyllä itsellesi kumppanin. Mutta nykyään tuntuu, ettei se enää riitä.
Kommentit
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
https://www.hs.fi/helsinki/art-2000010262320.html
Finnkinon kassalle 800 hakijaa. Palkka 8 euroa tunti.
https://www.iltalehti.fi/tyoelama/a/1db9218e-fcbd-49c4-93de-4710897b2dc5
Varastotyöntekijäksi Baronan sopimusyritykselle haki 1189 ihmistä.
Joten miten niin ihmisille ei kelpaa? Ongelma on siinä, että niitä ihmisiä jotka haluaisivat töitä on todella vähän suhteeessa työpaikkoihin, noin suhdeluvulla 800-1000 :1
Näiltä ihmisiltä leikkaaminen tai näiden "kurittaminen" on siksi absurdia.
Nämä on näitä hienoja "paskaduuneja". Siivousalalle hakijoita vain kourallinen ja osa niistäkin näitä "pakkohakuja".
Voin lähteä siivoojaksi tai mihin vaan paskaduuniin. Mutta mun palkkavaade on vähintään 5000e/kk käteen ja max 30h/vk. Se on sopiva korvaus elämästä ja stressistä.
Vierailija kirjoitti:
Vai emme kelpaa. Kyllä se on niin ettei tavis miehet ole kelvanneet ennenkään. Suomessa syntyvyys on laskenut todella paljon ja sinkkumiehiä on yli 600 000 ja naisia hiukan vähemmän. Naiset ovat aina halunneet niitä komeita miehiä ja tavis miehet eivät ole ennenkään kelvanneet. Kai tässä nyt olis lähe jokainen tavis mies naimisissa jos kelpaisi tavis naisille.
Pitäisi abortoida puolet poikalapsista niin alkaisi puntit tasaantua parinmuodostusmarkkinoilla.
Ihan sama. Pääasia että toimeentulotuen perusosa kolahtaa tililleni säännöllisesti.
Puolet poikalapsista pitäisi abortoida. Ehkä sitten puntit tasaantuisi sen verran että naisten pelleily alkaisi vähenemään...