tajusin juuri, että kukaan ei ole onnitellut...
Olen raskaana rv 30. Toinen, toivottu lapsi. Tajusin juuri että kun ollaan uutiset kerrottu niin kukaan ei ole onnitellut. Pari sanoi vaan että arvas! No, empä taida ainakaan kertoilla heille muita minun tai vauvan kuulumisiakaan
Kommentit (11)
Onnea! Kannattaa totutella siihen, että toisesta raskaudesta ja myöhemmin vauvasta ei olla läheskään niin kiinnostuneita kuin ensimmäisestä.
[quote author="Vierailija" time="19.04.2015 klo 14:37"]Miksi pitäisi onnitella?
[/quote]
koska mielestäni lapsen saanti on onnellinen asia! Miksi itse sitten onnittelet esim. syntymäpäivästä?
Kiitos onnitteluista muille :) ap
Mulla sama juttu! Esikoisesta oltiin kyllä onnittelemassa! Ainoa joka onnitteli, olirakenneultran tehnyt ylilääkäri...
No jos nyt vasta tajusit, niin sulla on aika pitkät piuhat! :D
Eipä noita onnitteluja sadellut, mutta kolmosen kohdalla kaikki halusivat tietää, että tyttöäkö yritätte..kaksi ensimmäistä on poikaa. Viidennen kohdalla joku otti jopa osaa..
[quote author="Vierailija" time="19.04.2015 klo 14:42"]No jos nyt vasta tajusit, niin sulla on aika pitkät piuhat! :D
[/quote]
:D taitaa olla :D mutta siis oikeesti tässä on ollut säätöä koko ajan niin paljon, että olen sisäistänyt tän koko raskaudenkin vasta nyt :D no eipähän tule pitkä odotusaika
ap
Mua onniteltiin kyllä molemmista lapsista, ja muutenkin ihmiset tuntuivat olevan hirveän kiinnostuneita molemmista lapsista.
Minä onnittelen nyt! Onnea raskaudesta!