Mitä vitun katkeamatonta muminaa kuuluu naapurista?1!
Mikä @#¤%& meditaatio siellä on käynnissä????!!! Kello 23.00?
Tulen kohta, käärin sinut siihen helvatun joogamattoon rullalle ja tungen ne suitsukkeet sun perseeseen!!!!
Miten sitten suu pannaan?
Kommentit (6)
Tuo on aika pientä siihen verrattuna että meidän yläkerran kersa ravaa jatkuvasti edestakaisin asunnossa, heittelee tavaroita pitkin lattioita, paukuttaa pattereita ym. Touhu alkaa aamulla ennen seitsemää ja jatkuu illalla vähintään kymmeneen. Muutenkin eläminen kyseisellä naapurilla on äänekästä, huutoa ja kova äänistä keskustelua päivittäin. Teen työtä kotona joten onpa mukava kuunnella päivästä toiseen samaa mekkalointia. Ei voi mennä valittamaankaan kun yöllä on sentään pääsääntöisesti ihan hiljaista (onneksi). No seuraava asunto jo haussa ja se tulee olemaan ehdottomasti ylimmän kerroksen kämppä.
Ole sentään iloinen, ettei yläkerran naapurisi aloita laulamista joka yö kahdentoista korvilla ja jatka sitä vähintään aamukolmeen, usein jopa kuuteen asti. Katon hakkaaminen ei oo neitosta vaientanut ja ovella on vaikea käydä, kun en oo varma, mistä asunnosta ääni kuuluu. Välillä soittaa myös jotain kosketinsoitinta siellä melko hirveän laulunsa säestykseksi ja siirtelee myös huonekaluja useita kertoja viikossa.
no meillä kuului seinän takaa kerran hyräilyä varmaan kaksi tuntia, kun koetin käydä nukkumaan. jos siellä olisi vauva, olisin ymmärtänyt mutta kun ei ole!