Arvostele smoothieni !Kuulostaako tämä smoothie hyvältä?
Elikkä kaikki mitä kaapista löytyy..
maitoa
appelsiinimehua
mansikoita, mustikoita, vadelmia
kaurahiutaleita
mitä tekisit toisin? Olisiko parempi vain mehulla ilman maitoa tai toisinpäin. Kauppaan en jaksaisi lähteä mutta herkutella tahtoisin..
Kommentit (9)
Ok, vaikka ajattelin että peukkuarvostelu riittäisi :)
En laittaisi maitoa, enkä mehua. Sen sijaan laittaisin marjat ja ne kaurahiutaleet, ja jos smoothie on liian paksua niin vaihtoehtoisesti kylmää vettä tilkkasen tai jääpaloja mukaan murskaksi.
Tämä on tietenkin vain mun mielipide :)
Mä laitan nesteeks maustamatonta jukurttia
Kiitos vastauksesta 4, en olekkaan tullut ajatelleeksi ettö voisin vettä laittaa joukkoon..
Kuulostaa muuten hyvältä mutta maidon jättäisin pois, se ei sovi joukkoon ja saattaa jopa juoksettua.
6, en jaksaisi millään lähteä kauppaan nyt ostamaan lisää aineksia. Itsekkin mieluiten laittaisin maustamatonta jogurttia tai rahkajuomaa mutta se ei nyt ole vaihtoehto.
itseäni eniten pohdituttaa mehun ja maidon yhdistelmä.
Jättäisin mehun pois. Itse laitan usein vähän maitoa maustamattoman jogurtin tai rahkan lisäksi, helpommin juotavaa. Käytän myös leseitä hiutaleiden sijasta.
Mehu sopisi esimerkiksi viherpirtelöön varmaan. Itse kyl tykkään tommosista maitotuotepohjaisista.
Alapeukuttaja, voisitko kommentoida mielipidettäsi..