Keittokomeron sähköt: mihin pistorasioita, valoja?
Ja minkälaiset valot?
Nämä selvät: tiskarille pistorasia altaan alle, liesituulettimelle pistorasia keittotason päälle, uunille+keittotasolle sähköt seinästä, jenkkikaapille pistorasia nurkkaan, kahvin- ja vedenkeittimille pistorasiat uunin viereen kaappiin.
Mihin muualle?
Kommentit (4)
http://www.savo.fi/index.php?page=314&lang=1&usertype=3
On vaan pakko laittaa tämä linkki. Nämä on ihan oikeasti ihania. Vieläkin kaipaan entisestä keittiöstä, joka oli remontin jälkeen kuin toiveiden täyttymys. Ja miksi piti jättää ihana keittiöni, on toinen asia.
Komppi kolmoselle, mulla on just tollanen puutasosta nouseva port. Kaikki kaverit kadehtii sitä.
On huippukätevä.
Yksi juttu, pistorasiat kannattaa ostaa nätit joten nitä ei tarvi tunkea kaapin alapohjaan, jossa on inhottava käyttää. Vaan seinään, että näet ne rasiat
Työpistevalo ois aika oleellinen. Useampi jos mahtuu ja osta sellainen malli missä on pistorasiat päissä niin ei tarvitse seinään niin montaa. Sitten tietty valaisinpiste kattoon. Liesituulettimen pr kaappiin piiloon tai maustekaapin taakse jos mahd.
Mikroaaltouuni tarvitsee yhden, lisäksi sulla varmaan on blenderi/sauvavatkain/tehosekoitin/leipäkone ja lataat jossain kännykkää, laita 3 ylimääräistä