Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Mauritius, onko hieno paikka?
06.02.2015 |
Mies yllätti minut tänään kun oli ostanut meille matkan mauritiukselle, kertokaa kokemuksia, olen niin iloinen ja onnellinen<3
Kommentit (5)
Käykää ihmeessä tsekkaa laskettelurinteet! Aivan ihanissa maisemissa ovat :-)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Mitä kautta miehesi on valinnut että lennätte? Sillä on mielestäni paljonkin merkitystä että millä lentoyhtiöllä ja millaisella aikataululla.
Pitääkö miehesi tämänkin yllätyksenä vielä lentokentälle saakka, vai joko yllättäjä-mies on paljastanut matkareitin, entä lähtöaika, kuinka kauan olette perillä itse saarella?
Kiva paikka mutta se Mauri on vähän kumma.
Alue: Aihe vapaa
Täällähän sitä ollaan. Riippuu mihin päin saarta asetutte. Toiset alueet on täydempiä kuin toiset, toisella rannalla enimäkseen golfareita. Valitkaa hotelli tai apartemento alueelta, joka sopii teille parhaiten.
Nyt on low season. Rauhallista rauhallista ja eritäin ransakalista. Vanhoja ransakalaisia pariskuntia. Miehet pelaavat päivät petankkia puistossa.
Pääkaupungissa normaali meno ja hulinaa kuten kaupungeissa aina.
Ravintoloissa ateriointi kallista ja annokset keskiverto abc:tä.
Ihana luonto ja meri, aina vihreää ja lämmintä, vettä satelee tämän taästä.
Koska on lento, tervetuloa vaan tänne.